صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
437390 1398/08/19
0.0 (0)

عضو فراکسیون امید مجلس:

هدف آمریکا از ایجاد التهاب در منطقه، رسیدن به نفت این کشورهاست

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: آمریکا از هر التهابی برای رسیدن به نفت کشورهای منطقه سوءاستفاده می‌کند و به همین دلیل کشورهای منطقه باید هوشیارانه مطالبات خود را مطرح کنند.

علی بختیار عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، ضمن انتقاد از دخالت‌های آمریکا در مسائل منطقه‌ای اظهار داشت: روسای جمهور سابق آمریکا هیچ کدام با صراحت اعلام نمی‌کردند که در منطقه خاورمیانه به دنبال نفت کشورهای منطقه هستند اما ترامپ برای اولین بار به صورت واضح بیان کرد که در خاورمیانه به دنبال نفت کشورهای منطقه است.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اینکه رئیس جمهور آمریکا رسما اعلام می‌کند در منطقه به دنبال تامین منافع کشورهای منطقه نیستیم نکته قابل توجهی است زیرا به گفته ترامپ آمریکا به دنبال نفت سوریه است و برای تاراج نفت این کشور در سوریه حضور دارد نه تامین امنیت مردم سوریه.

بخیتار ادامه داد: آمریکا خوی استعمارگرانه دارد و به دنبال تامین امنیت در منطقه نیست بلکه می‌خواهد به هر ترتیب آشوب‌هایی را در منطقه ایجاد کند و سپس در مقام منجی وارد صحنه شود.

وی افزود: آمریکایی‌ها صرفا از شعارهای زیبا استفاده ابزاری می‌کنند، آن ها هرگز اهمیتی به امنیت مردم و آزادی ملت‌ها نمی‌دهند بلکه می‌خواهند به اهداف پلید خود در منطقه برسند و از هر التهابی نهایت استفاده را می‌برند و به همین جهت ملت‌های منطقه باید هوشیارانه مطالبات و مسائل داخلی کشور خود را مطرح کنند.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت: برای ایران روشن بود که هدف آمریکا از حضور در منطقه چیست و به همین دلیل بود ایران در مقابل استعمارگری آمریکا ایستاد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:437390!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین