صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
428281 1398/06/11
0.0 (0)

/اینستاملت/

هاشمی رفسنجانی و قطعنامه 598 به روایت علی مطهری/ ارزیابی پزشکیان از فراکسیون امید/ تبریک وکلای ملت برای هفته دولت

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه اجتماعی اینستاگرام است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

علی مطهری با انتشار عکس های زیر از حضور در مراسم سالگرد افتتاح خانه موزه آیت الله هاشمی رفسنجانی و گرامیداشت شهدای هفتم تیر و هشتم شهریور خبر داده و متن صحبت های خود در این مراسم را به اشتراک گذاشته و نوشته است:

نخستین سالگرد افتتاح خانه موزه آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی با حضور خانواده شهدای هفتم تیرماه و هشتم تیر ۶۰، حجت الاسلام سید حسن خمینی، سیدمحمد موسوی بجنوردی، مجید انصاری، محمد رضا باهنر، علی مطهری، علی اکبر صالحی ،سید علیرضا بهشتی،مرتضی الویری، ابراهیم امینی و حسن روشن روز پنجشنبه در حسینیه جماران برگزار شد.
علی مطهری در این مراسم با اشاره به اینکه امروز اولین سالروز افتتاح موزه مرحوم هاشمی و روز تولد آن مرحوم است، گفت: زنده ماندن نام و راه بزرگانی چون حضرت امام (ره)، شهید مطهری، شهید بهشتی و هاشمی رفسنحانی به مثابه زنده نگه داشتن اندیشه آنهاست.
اهم اظهارات مطهری را بخوانید؛ *مرحوم #آیت_الله_هاشمی_رفسنجانی خصلت های نیکی و ماندگاری داشت که منحصر به خود او بود. * مرحوم هاشمی رفسنجانی چیزی را که به مصلحت جامعه تشخیص می داد آبروی خود را پای آن می گذاشت و این کار او مصداق جمله شهید مطهری است که فرمود: مصلح کسی است که ضعف های جامعه را ببیند و مطرح کند حتی اگر به قیمت از دست دادن محبوبیتش تمام شود. * او حاضر شد تمام مسئولیت پذیرش قطعنامه ۵۹۸ را به عهده بگیرد و خود را سپر بلای امام و انقلاب کند.پذیرش مسئولت قطعنامه نمونه از خود گذشتگی مرحوم هاشمی بود. *او ایران را سربلند و پیشرفته می خواست و تمام وجودش در گرو این مفهوم بود. رفسنجانی می خواست ایران نمونه و الگوی کشورهای اسلامی شود که مردم حسرت امارات و ترکیه را نخورند

علاالدین بروجردی  متن گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت درباره پیروی انگلیس از سیاست های آمریکا را منتشر کرده است

وی مطالب زیر را درباره پیگیری امور حوزه انتخابیه منتشر کرده است

مسعود پزشکیان مطلب زیر را به اشتراک گذاشته است .

مسعود پزشکیان در گفتگو با روزنامه سازندگی:
❓ آقای دکتر شما هم مثل برخی از مردم نسبت به شرایط موجود ناامید هستید؟
ما هدف و ایده‌ای را پیگیری می‌کنیم که برای رسیدن به آن باید هزینه داد. مشکل مردم این نیست که راهی که می‌رویم سخت است مشکل این است ما مسئولین به اهدافی که اعلام کرده‌ایم پایبند نبوده و راه را درست طی نکرده‌ایم. این امر است که در عده‌ای از مردم احساس ناامیدی ایجاد کرده است. وگرنه اوایل انقلاب وضعیت خیلی سخت‌تر از الان بود اما چون الان ما مسئولین و سیاستمداران رفتارهایی انجام داده و توقعاتی در مردم ایجاد کرده‌ایم و شعارهایی داده‌ایم که خود ما آن شعارها را عمل نکرده و یا کم عمل کرده‌ایم، مردم چرا باید امیدوار باشند
❓‌‌به نظر می‌رسد فسادهای گسترده، ناکارآمدی دولت و دست آخر هم ناکارآمدی نهادهای در دست اصلاح‌طلبان در مجلس و شوراهای شهر به این ناامیدی دامن زده است.
بحث من این است که به یک چنین تقسیم‌بندی معتقد نیستم. تا زمانی که ما این سیستم و نگاه را عوض نکنیم هر دولتی که روی کار بیاید همین شرایط جریان دارد.
❓‌‌منظورتان کدام سیستم است؟
۴۰ سال از انقلاب می‌گذرد؛ اما ببینید به جز روسای جمهوری که شهید شدند و مقام معظم رهبری چه بلایی بر سر باقی روسای جمهور آمده؟ همه به یک طریقی طرد شده و می‌گویند مشکل دارند. هر دولتی روی کار آمد عده‌ای شعار دادند بی‌عرضه است. بعد از سوی دیگر در ۴۰ سالگی انقلاب از دستاوردهای انقلاب می‌گوییم. خب اگر دستاوردی داریم همین بی‌عرضه‌ها به دست آورده‌اند و اگر همه آنها بی‌عرضه‌اند که از کدام دستاورد سخن می‌گویید. یعنی این تناقض را باید حل کنیم. عده‌ای بی‌خود از خودشان تعریف می‌کنند و از آن سو زیادی به دیگران و کسانی که در گود هستند بی‌احترامی می‌کنند، تهمت می‌زنند و توقعات بیجا از آنها دارند
❓یعنی می‌گویید توقع مردم زیاد است؟
خیر. من می‌گویم در این وضعیت تنها دولت مقصر نیست. همه کسانی که در این کشور سیاست‌گذاری و قانون‌گذاری کرده یا این قوانین را اجرا یا قضاوت می‌کنند در ایجاد چنین وضعیتی سهیم هستند. هر کسی که جایگاه بالاتری در کشور دارد سهم بیشتری در این وضع دارد. اینکه عده‌ای مشکلات را به گردن دیگران بیندازند و بعد بگویند اصلاح‌طلبان بد بودند و اصولگرایان خوب هستند یا برعکس اینها دعواهایی است که به جایی نمی‌رسند. هر کسی به قدرت می‌رسد آن طرف دیگر به او گیر می‌دهد

بهروز نعمتی در صفحه اینستاگرام خود هفته دولت را تبریک گفته است.


غلامرضا تاجگردون  مطالب زیر را درباره بازدید از حوزه انتخابیه منتشر کرده است.


علی اصغر یوسف نژاد  عکس زیر را از مراسم افتتاح نمایشگاه عکس شهرکهای صنعتی مازندران در ساری به اشتراک گذاشته است.

سید حسین افضلی با انتشار عکس زیر نوشته است : مدرسه روستای بابایی در ظرف ۳ ماه ساخته و تحویل گردید

محمد وحدتی هلان مطالب زیر را درباره پیگیری امور حوزه انتخابیه منتشر کرده است.


غلامرضا کاتب  نیز مطالب زیر را درباره افتتاح های انجام شده در حوزه انتخابیه به اشتراک گذاشته است.

روح الله حضرت پور مطلب زیر را از مراسم کلنگ زنی سالن ورزشی روستای ساری بیگلوی چراغ  به اشتراک گذاشته است.


 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428281!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون