صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1397/12/29
0.0 (0)

محمودی:

نگاه به زنان در جامعه نیازمند تغییر است

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگاه به زنان در جامعه نیازمند تغییر است، گفت: اگر نگاه به زنان مثبت نباشد هر چقدر بودجه بگذاریم باز هم نتیجه مطلوبی کسب نخواهیم کرد، بنابر این ما در سال آینده با جدیت به دنبال تغییر نگاه جامعه نسبت به زنان هستیم.

سمیه محمودی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با وضعیت زنان سرپرست خانوار گفت: زنان سرپرست خانوار به ویژه زنان معسر یکی از اولویت‌های مجلس در سال آینده است. 

نبود امر دقیق از تعداد و وضعیت زنان بد سرپرست

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات ما در کشور نبود آمار دقیق و قابل استنادی از زنان سرپرست خانوار است، افزود: ممدجویان تحت پووش کمیته امداد و زنان سرپرست آمارهایی وجچود دارد، اما تعداد زنان بد  سرپرست به صورت کامل مشخص نیست.

راه اندازی سامانه ثبت اطلاعات زنان بد سرپرست 

محمودی با بیان اینکه خلاء آمار از زنان بد سرپرست برنامه‌ریزی برای آنان را مشکل کرده است اظهار کرد: مقرر شد نهاد ریاست جمهوری به همراه وزارت کار سامانه‌ای را جهت ثبت‌نام این افراد راه‌اندازی کنند. معتقدم اگر امار دقیق از زنان بد سرپرست داشته باشیم بهتر و سریع تر می‌توانیم کار‌ها و امورات مربوطه را پیگیری کنیم.

زنان نیمی از جمعیت کشور هستند و نیم دیگر را تربیت می‎کنند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه کمبود‌های حوزه زنان بسیار زیاد است افزود: زنان نیمی از جمعیت کشور هستند و نیم دیگر را تربیت می‎کنند اما متاسفانه نگاه به آنها نگاه خوبی نیست، وقتی از زنان صحبت می‌شود احساس می‌کنند ما به دنبال جریان‌های فمنیستی هستیم، بی تردید اگر نهاد خانواده تقویت شود، جامعه تقویت شده است.

نگاه به زنان در جامعه نیازمند تغییر است

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه نگاه به زنان در جامعه نیازمند تغییر است، اظهار کرد:  اگر نگاه به زنان مثبت نباشد هر چقدر بودجه و زمان بگذاریم باز هم نتیجه مطلوبی نخواهد داد اما اگر نگاه تغییر کند، به دنبال ان همه امکانت اعم از ورزشی، رفاهی خواهد آمد.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: ما در سال آینده به دنبال تغییر نگاه به زنان خواهیم بود اما امیدواریم که این تغییر سیاسی، شرعی و عرفی تفسیر نشود. ما به دنبال تغییر نگاه به زنان در جامعه هستیم و این موضوع را با جدیت پیگیری می‌‎کنیم./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:395552!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین