صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

438577 1398/08/27 18:10:40
0.0 (0)

/نمایندگان پس از حمایت رهبری از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت/

نوروزی: تجاوز به اموال عمومی در پی افزایش قیمت بنزین کار مردم عادی نبود

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است دولت باید برای تصمیم‌گیری درباره قیمت‌ها، مجلس را نیز در جریان قرار دهد و از نظرات کارشناسی نمایندگان استفاده کند.

حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، با اشاره به حمایت مقام معظم رهبری از سران قوا در تصمیم گیری برای طرح مدیریت مصرف سوخت، گفت: از اینجا به بعد وظیفه دولت بسیار سنگین و خطیر شده و باید روی کنترل قیمت‌ها نظارت جدی کند.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تأکید کرد: از سوی دیگر دولت تعهدی درباره حمایت از اقشار آسیب پذیر داده که باید به این عهد پایبند بماند و مابه التفاوت قیمت درآمد حاصل از فروش بنزین را به اقشار کم درآمد بدهد.

وی در ادامه با بیان اینکه اگر دولت با افزایش قیمت کالاها مقابله نکند، موج نارضایتی در میان مردم شکل می گیرد، عنوان کرد: دولت وظیفه دارد با حضور در مجلس، نمایندگان را از تصمیمات خود مطلع کند و از نظرات کارشناسی آنها نیز برای تصمیم گیری ها استفاده کند.

نوروزی ادامه داد: شورای عالی امنیت ملی، سازمان تعزیرات حکومتی، ستاد تنظیم بازار و قوه قضائیه نیز در این بین وظیفه دارند تا به دولت کمک کنند تا با افزایش قیمت کالا مقابله کند.

وی در ادامه با تأکید مجدد بر کنترل قیمت کالا و خدمات بعد از اصلاح قیمت بنزین، بیان داشت: اعتراض از سوی مردم مورد قبول است اما شرارت های صورت گرفته و خسارت به اموال عمومی مشروع و معقول نبوده و کار مردم معترض نیست بلکه کار منافقینی است که از شرایط سوءاستفاده می کنند.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: سبک اعتراضی که روز گذشته صورت گرفت و به ساختمان های بانک ها و مخابرات خسارت زد، اعتراض مسالمت آمیز نبوده و نیروهای امنیتی باید با متخلفان و متجاوزان به حقوق و اموال ملت برخورد کنند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:438577!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون