صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار صحن مجلس

495812 1400/06/02 16:01:00
0.0 (0)

ادامه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی؛ نوبت به وزرای صمت، علوم، ارشاد، کشور و میراث فرهنگی رسید

نمایندگان در ادامه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم، بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی صمت و علوم را در دستور کار قرار دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، هفتمین جلسه بررسی رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم صبح سه شنبه (2 شهریور ماه) به ریاست  دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، رأس ساعت 8 و 4 دقیقه و با حضور 223 نفر از نمایندگان آغاز شد.

در ابتدای جلسه بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در دستور کار نمایندگان قرار گرفت و بر همین اساس غلامرضا مرحبا سخنگوی کمیسیون اقتصادی و روح الله عباسپور سخنگوی کمیسیون اقتصادی گزارش کمیسیون های خود را درباره برنامه های وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت قرائت کردند.

گفتنی است، موسوی، بهروزی‌فر، فرهنگی و راستینه در موافقت با برنامه های وزیر پیشنهادی صمت و مطهری و ارکانی در مخالفت با وزیر پیشنهادی صمت به ایراد نطق پرداختند و در ادامه سیدرضا فاطمی امین وزیر پیشنهادی صمت در تشریح برنامه های خود گفت: در سال 1400 باید به جایگاه اول اقتصادی، علمی و فرهنگی در سطح آسیای جنوب غربی با تکیه بر تولید علم، رشد پرشتاب و مستمر اقتصادی و ارتقاء نسبی سطح درآمد دست یابیم که این موضوع سبب تحقق چشم انداز کشورمان خواهد شد.

 

بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی علوم

در ادامه جلسه علنی، مجلس وارد بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری شد و بر همین اساس رضا حاجی پور در نشست علنی سه شنبه (2 شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون آموزش مجلس درخصوص برنامه های محمدعلی زلفی گل وزیر پیشنهادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دولت سیزدهم را قرائت کرد.

ایزدخواه، یزدی خواه، رجایی، ویس کرمی در مخالفت با برنامه های وزیر پیشنهادی علوم و خدابخشی، درخشان و رحیمی در موافقت با برنامه های وزیر پیشنهادی علوم به ایراد نطق پرداختند.

علی نیکزاد ثمرین زنگ پایان نشست علنی نوبت صبح سه شنبه (2 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی را ساعت 12 و 33 دقیقه به صدا درآورد. نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نشست بعدی ساعت 14 برگزار می شود.

 

آغاز هشتمین جلسه بررسی صلاحیت وزرا در نوبت عصر

جلسه علنی مجلس شورای اسلامی نوبت بعد از ظهر سه شنبه (2 شهریور ماه) به ریاست  دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، رأس ساعت 14 و 15 دقیقه و با حضور  205 نفر از نمایندگان آغاز شد.

با آغاز به کار جلسه علنی در نشست بعد از ظهر ادامه رسیدگی به بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی علوم در دستور کار نمایندگان قرار گرفت که در همین زمینه نادری در موافقت به وزیر پیشنهادی علوم به طرح دیدگاه های خود پرداخت و در ادامه محمدعلی زلفی گل وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری در نشست علنی نوبت عصر سه شنبه مجلس به تشریح برنامه ها و اولویت های خود پرداخت.

 

آغاز بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی

بر اساس این گزارش، نمایندگان در ادامه جلسه علنی نوبت عصر روز سه‌شنبه (2 شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی را در دستور کار قرار دادند.

مهدی نصیرایی در جریان بررسی صلاحیت محمدمهدی اسماعیلی وزیر پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم گزارش کمیسیون فرهنگی مجلس درخصوص برنامه های وزیر پیشنهادی را قرائت کرد.

گفتنی است، علی اصغر خانی، سیدعلی یزدی خواه، محمد علی پور و مسلم صالحی در مخالفت و سیدرضا تقوی، عفت شریعتی، کمال حسین پور، سیدمحمد موحد در موافقت با برنامه‌های وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی به ایراد نطق پرداختند و در ادامه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تشریح برنامه‌های خود با بیان اینکه ایران امروز طلیعه گام دوم فرصت‌های طلایی را پیش رو دارد، گفت: به عنوان وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش خواهم کرد تا بیانیه گام دوم انقلاب را به عنوان منشور آگاهی ملت ایران و راهبردی برای نهادینه‌سازی انقلاب اسلامی و نقشه فرهنگی کشور و همچنین تحقق آرمان‌های اسلامی و تمدن نوین اسلامی در صدر برنامه‌ریزی‌های خود قرار دهم.

 

آغاز بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی کشور

در ادامه جلسه علنی بعدازظهر بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی کشور در دستور کار نمایندگان قرار گرفت و روح‌اله نجابت سخنگوی کمیسیون امور داخلی و شوراها، محمود عباس زاده مشکینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و عبدالجلال ایری سخنگوی کمیسیون عمران گزارش کمیسیون‌های مربوطه در مورد برنامه های وزیر پیشنهادی کشور را قرائت کردند.

بر اساس این گزارش، محمدرضا صباغیان بافقی در مخالفت و حمزه شلمزاری و سیدالبرز حسینی در موافقت با برنامه های وزیر پیشنهادی کشور به ایراد نطق پرداخته و احمد وحیدی نیز در تشریح برنامه‌های خود برای تصدی وزارت کشور با بیان اینکه سه هدف فوری در برنامه خود باید داشته باشیم، اولین مورد آن را گذر از مشکلات اقتصادی برشمرد و تصریح کرد: هدف دوم پرداختن به ریشه های محرومیت و محرومیت زدایی است و در این حوزه با بسیج مردم می توانیم محرومیت هایی که در 2700 نقطه کشور شناسایی شده برطرف کنیم. هدف نهایی پیشرفت عمومی کشور است.

 

بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

بعد از وزیر کشور و در جلسه نوبت سوم مجلس نوبت به بررسی برنامه ها و صلاحیت وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رسید و بر همین اساس مجید نصیرایی سخنگوی کمیسیون فرهنگی از موافقت کمیسیون متبوعش با برنامه های وزیر پیشنهادی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خبر داد و در ادامه روح الله عباسپور سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن گزارش این کمیسیون درخصوص برنامه های وزیر پیشنهادی را قرائت کرد.

محمدرضا صباغیان بافقی، سیدعلی موسوی، معین الدین سعیدی و محمود احمدی بیغش در مخالفت و امیرحسین قاضی زاده هاشمی، مجتبی توانگر، جلال رشیدی کوچی و علی رضایی در موافقت با برنامه‌های وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی به ایراد نطق پرداختند.

پایان نشست علنی نوبت سوم

دکتر محمدباقر قالیباف زنگ پایان نشست علنی نوبت سوم سه‌شنبه (2 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی را ساعت 20 به صدا درآورد و گفت: نشست بعدی چهارشنبه (3 شهریورماه) ساعت 7:45 صبح با دستور جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی برگزار می شود.

 

 

 

 

نظرات کاربران

Parameter:495812!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون