صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
391594 1397/12/06
0.0 (0)

اسدی کرم:

نهال و بذر محصولات کم‌آب‌بر به‌صورت رایگان در اختیار کشاورزان قرار گرفت

نماینده مردم شهربابک در مجلس، گفت: برای تشویق کشاورزان حوزه انتخابیه ام به کشت محصولات کم‌آب بر اقدام شود در این استا نهال‌ درخت زرشک و گل‌محمدی و پیاز زعفران به صورت رایگان در اختیار آنها قرار گرفته است.

علی اسدی کرم  نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اجرای طرح‌های استفاده بهینه از آب موجود در مناطق کم آب، گفت: در استان کرمان مشکل مدیریت آب وجود دارد به همین دلیل در شهرستان شهربابک به این سمت حرکت کرده‌ایم تا کشاورزان محصولات کم آب بر با ارزش اقتصادی بالا کشت کنند و در سال‌های گذشته محصولاتی مانند زعفران، زرشک و گل محمودی کشت شده است.

تشویق کشاورزان به کشت محصولات کم‌آب بر

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه محصولاتی مانند زعفران، زرشک و گلمحمدی علی‌رغم نیاز به آب کم دارای ارزش اقتصادی بالای هستند، تصریح کرد: کشاورزان را تشویق کرده‌ایم تا به سمت کشت محصولات کم‌آب بر حرکت کنند در حال حاضر خود کشاورزان برای کشت اینگونه محصولات تمایل پیدا کرده‌اند و این موضوع باعث صرفه‌جویی و مصرف بهینه آب می‌شود.

برداشت زعفراننماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حوزه استان کرمان با مشکلات کم‌آبی روبه رو است و معادن مس بسیار زیادی نیز دارد که برای انجام اقدامات عملیاتی خود نیازمند حجم آب زیادی هستند، عنوان کرد: مدیریتی باید صورت بگیرد که با مصرف حداقلی آب، معادن را به بهره‌برداری برسانیم زیرا باعث ایجاد اشتغال می‌شود.

با ایجاد شبکه فاضلاب شهرستان شهر بابک و جمع آوری آن می‌توان چندین چاه آب شرب را که آب آنها به منظور استفاده معادن برداشت می‌شود را ببندیم


مصرف آب معادن باید به حداقل برسد
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: برای تشویق کشاورزان به کشت محصولات کم‌آببر نهال‌ درخت زرشک و گل‌محمدی و پیاز زعفران به صورت رایگان در اختیار آنها قرار گرفت.

استفاده از فاضلاب شهری مصرف آب معادن را کاهش می‌دهد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه با ایجاد شبکه فاضلاب شهرستان شهر بابک و جمع آوری آن می‌توان چندین چاه آب شرب را که آب آنها به منظور استفاده معادن برداشت می‌شود را ببندیم، خاطرنشان کرد: با استفاده از اینگونه اقدامات در زمینه آب به دنبال بهره‌برداری بهینه از معادن هستیم./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:391594!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون