صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

437580 1398/08/20 10:41:57
0.0 (0)

ذوالقدر تاکیدکرد:

نقش سیاست های تشویقی در فرزندآوری جوان ها

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح افزایش جمعیت و تعالی خانواده گفت: در این طرح سیاست ها و مشوق های بسیاری برای فرزندآوری در نظر گرفته شده که امیدوار هستیم بودجه آن در بودجه سنواتی در نظر گرفته شود تا  جوان ها برای ازدواج و فرزند آوری تشویق شوند.

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به انتقاد رهبر معظم انقلاب اسلامی از موضوع محدود کردن نسل و درخواست پیگیری مجدانه از مسئولان در این خصوص گفت: این موضوع در دستورکار کمیسیون فرهنگی قرار گرفت و طرح افزایش جمعیت و تعالی خانواده را تثبیت کردیم.

افزایش جمعیت از طریق مشوق های فرزندآوری

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: در این طرح سیاست ها و مشوق های بسیاری برای فرزندآوری در نظر گرفته و امتیازهایی داده شده است که امیدوار هستیم بودجه آن در بودجه سنواتی در نظر گرفته شود تا از طریق این  طرح های خوبی که ارائه می شود، جوان ها برای ازدواج و فرزند آوری تشویق شوند و افزایش جمعیت را داشته باشیم.

کمبود شدید نسل جوان در آینده با روند موجود فرزندآوری

وی در ادامه گفت: دغدغه های مقام معظم رهبری در این خصوص قابل توجه است و اگر به همین روال پیش رویم، قطعا تا 10 الی 20 سال آینده با کمبود شدید نسل جوان روبرو خواهیم بود، به همین دلیل مجلس و دولت وظایفی دارند که ما این طرح افزایش جمعیت و تعالی خانواده را داده ایم که چاپ شده و آماده ارائه به صحن است.

درج امتیازها و مشوق های خوب در طرح تعالی خانواده

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح مذکور تصریح کرد: در این طرح مشوق های خوبی از دادن وام گرفته تا اولویت شغل برای فردی که ازدواج کرده و فرزند دارد، آمده است که ان شاالله دولت بودجه آن را تایید کند و امیدوار هستیم که از این طریق جوان ها به ازدواج و فرزندآوری تشویق شوند.

ذوالقدر افزود: جوان ها در این شرایط اقتصادی و بیکاری حق دارند و خانواده ها توانایی هزینه برای بچه ندارند که باید سیاست های مناسب اتخاذ شود و مشوق های خوب برای فرزندآوری داده شود. قطعا اگر جوان ها ببینند که وام و امتیازاتی داده می شود و بحث بیمه و یارانه فرزندانشان تامین می شود، فرزند می آورند.

سیاست های فرزندآوری در گذشته انقباضی بوده

وی خاطرنشان کرد: سیاست های فرزندآوری در 20 سال گذشته انقباضی بود و می گفتند که بیشتر از 2 فرزند به دنیا نیاورید چراکه به عنوان مثال بیمه نمی شوند و این مسائل در ذهن مردم مانده  است و در حال حاضر ما احتیاج به فرصت و زمان داریم که به مرور زمان بگوییم دیگر به این شکل نیست و برای فرزندآوری مشوق داده می شود. در همه جای دنیا نیز سیاست های تشویقی به همین صورت است و اگر این کارها انجام شود می توانیم افزایش جمعیت را برای آینده و 20 سال دیگر جبران کنیم./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:437580!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون