صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

427573 1398/06/06 18:08:37
0.0 (0)

موسوی بیوکی مطرح کرد:

نقش تأثیرگذار قانون مالیات بر عایدی سرمایه در مدیریت و ساماندهی بازار مسکن

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت معتقد به نقش تأثیرگذار و مثبت قانون مالیات بر عایدی سرمایه در مدیریت و ساماندهی بازار مسکن است، اما طبق گفته های وزیر راه، ابزار اجرایی این قانون موجود نیست.

سیدابوالفضل موسوی‌بیوکی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه مسکن، گفت: یکی از مهم ترین راه کارهای مدیریت بازار مسکن، اجرای این قانون است، اما متأسفانه تاکنون این مسئله محقق نشده است.

تولید انبوه مسکن

قانون مالیات بر عایدی سرمایه مسکن مانع اصلی برای فعالیت دلالان و سودلاگران بازار مسکن خواهد بود

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعا اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه مسکن موجب کاهش تلاطمات بازار مسکن می شود، زیرا این قانون مانع اصلی برای فعالیت دلالان و سودلاگران بازار مسکن خواهد بود.

نقش تأثیرگذار قانون مالیات بر عایدی سرمایه در مدیریت و ساماندهی بازار مسکن

در شرایط کنونی وزارت امور اقتصاد و دارایی و راه و شهرسازی نیز معتقد به نقش تأثیرگذار و مثبت قانون مالیات بر عایدی سرمایه در مدیریت و ساماندهی بازار مسکن هستند، اما طبق گفته های وزیر راه ابزار اجرایی این قانون موجود نیست

وی ادامه داد: در شرایط کنونی وزارت امور اقتصاد و دارایی و راه و شهرسازی نیز معتقد به نقش تأثیرگذار و مثبت قانون مالیات بر عایدی سرمایه در مدیریت و ساماندهی بازار مسکن هستند، اما طبق گفته های وزیر راه، ابزار اجرایی این قانون موجود نیست.

وزارت راه به عنوان متولی اصلی بازار مسکن اطلاعات دقیق از وضعیت و میزان املاک ندارد

موسوی بیوکی گفت: مهم ترین ابزار اجرای قانون مالیات بر عایدی سرمایه مسکن، اطلاعات دقیق و جامع درباره املاک تجاری و مسکونی است، به نظر می رسد که وزارت راه و شهرسازی به عنوان متولی اصلی بازار مسکن اطلاعات دقیق از وضعیت و میزان املاک ندارد.

ضرورت راه اندازی سامانه جامع املاک در کشور

این نماینده مردم در مجلس دهم، بر ضرورت راه اندازی سامانه جامع املاک در کشور تأکید کرد و گفت: در شرایط کنونی اطلاعات مساکن در یک دستگاه متمرکز نیست و اطلاعات در بخش ها و سازمان های مختلف از جمله شهرداری ها پخش شده است.

جمع آوری و تمرکززایی اطلاعات املاک تنها از طریق دولت و دستور مستقیم رئیس جمهور امکان پذیر است

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به نظر من جمع آوری و تمرکززایی اطلاعات املاک تنها از طریق دولت و دستور مستقیم رئیس جمهور امکان پذیر است، از این رو باید در این عرصه اقدام مثبتی صورت گیرد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:427573!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون