صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
421840 1398/04/31
0.0 (0)

کولیوند مطرح کرد:

نظر مثبت شورای نگهبان نسبت به برگزاری انتخابات الکترونیکی

رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: نظر شورای نگهبان نسبت به برگزاری انتخابات الکترونیکی مثبت است اما باید سِروِرها، نرم افزارها و سخت افزارها توسط شورای نگهبان تایید شود.

محمدجواد کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص احتمال برگزاری انتخابات الکترونیکی، اظهار داشت: وزارت کشور در تلاش است تا برای برگزاری انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی بصورت الکترونیکی نظر مثبت شورای نگهبان را اخذ کند.

رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نظر شورای نگهبان نسبت به برگزاری انتخابات الکترونیکی مثبت است اما باید سِروِرها، نرم افزارها و سخت افزارها توسط شورای نگهبان تایید شود.

وی افزود: الکترونیکی شدن انتخابات نتایج مثبت بسیاری را به دنبال دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به افزایش سرعت و دقت برگزاری انتخابات اشاره کرد. در صورت الکترونیکی شدن انتخابات مجلس، اعلام نتیجه و رسیدگی به شکایات سریعتر انجام می‌شود.

کولیوند با بیان اینکه نگرانی شورای نگهبان اکنون بر روی سخت افزار و نرم افزار برگزاری انتخابات الکترونیکی مجلس است، ادامه داد: امنیت انتخابات برای شورای نگهبان بسیار مهم است.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشخصات فنی تجهیزات خریداری شده توسط وزارت کشور به اضافه نرم افزار و سرورها و پایه آن‌ها را باید تایید کنند و بخش آی تی شورای نگهبان این مسائل را بررسی می‌کند، گفت: ساز و کار برگزاری انتخابات الکترونیکی وجود دارد و اگر تایید شود، انتخابات سال جاری مجلس، بصورت الکترونیکی برگزار می‌شود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:421840!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین