صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
394468 1397/12/21
0.0 (0)

نگهبان سلامی:

نظام رتبه بندی معلمان برای سال آینده لازم الاجرا است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه اجرای نظام رتبه بندی معلمان در سال آینده بر اساس تکلیف قانون بودجه سال 98 الزامی است، گفت: کمیسیون تلفیق بودجه رقم رتبه‌‎بندی معلمان را از سقف دوم به سقف اول بودجه منتقل کرد.

محمود نگهبان سلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درباره اجرای قانون رتبه بندی معلمان در سال 98 با توجه به آخرین تغییرات قانون بودجه سال 98، گفت: لایحه بودجه سال 98 در کمیسیون تلفیق بودجه 98 از حالت دو سقفی به یک سقفی تغییر کرد و اجرای قانون رتبه بندی که به سقف دوم قانون بودجه حواله داده شده بود به سقف اول آمد.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با این حساب رتبه بندی معلمان باید در اسل 98 اجرایی شود، افزود: مبلغی که دولت در لایحه پیشنهادی خود در سقف دوم برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان در نظر گرفته بود، رقمی معادل 2 هزار میلیارد تومان بود که این رقم با اعتباری گلوبال در سقف اول بودجه در نظر گرفته شود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 98 مجلس ادامه داد: در این ارتباط کمیسیون آموزش و تحقیقات بر اجرا و پیاده سازی نظام رتبه بندی معلمان تأکید داشت و هرچند که اعتبارات در نظر گرفته شده در این حوزه را نیازمند افزایش و حمایت دولت می‌‎دانیم اما اجرای آن بر اساس تکلیف قانون بودجه سال 98 لازم الاجرا است.

طرح رتبه بندی معلمان

 

نگهبان سلامی افزود: در کمیسیون تلفیق بودجه 98 رقمی معادل 3 هزار و 500 میلیارد تومان به صورت گلوبال در نظر گرفته شد تا با اختصاص سهم بازنشستگان و وزارت علوم، دولت بتواند نظام رتبه بندی معلمان را اجرایی کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: بنابراین همان رقم حدود 2 هزار میلیارد تومان برای اجرای نظام رتبه بندی در قانون بودجه پیش بینی شده که انتظار می‌رود با تخصیص 100 درصدی این اعتبارات از سوی سازمان برنامه و بودجه و حمایت‌ دولتی ، این مهم اجرایی شود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:394468!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون