صفحه اصلی » اخبار بین الملل » اطلاع رسانی(بین الملل)
1397/12/21
0.0 (0)

فلاحت پیشه در دیدار با کاردار لهستان :

نشست ورشو یک اشتباه سیاه در تاریخ لهستان است

فلاحت پیشه با انتقاد از رفتار غیردوستانه دولت لهستان در برگزاری نشست ضد ایرانی ورشو گفت: نشست ورشو، لکه سیاهی در تاریخ لهستان بدلیل دنباله­ روی کورکورانه این کشور از منویات آمریکای ترامپ برجای گذاشت.  

حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملّی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با وُیچخ اونولت کاردار لهستان در تهران دیدار و گفت وگو کرد.

فلاحت­ پیشه در این دیدار با انتقاد از رفتار غیردوستانه دولت لهستان در برگزاری نشست ضد ایرانی ورشو گفت: نشست ورشو، لکه سیاهی در تاریخ لهستان بدلیل دنباله­ روی کورکورانه این کشور از منویات آمریکای ترامپ برجای گذاشت.  

وی همچنین افزود: مردم ایران از این اقدام ناشایست لهستان که سابقه روابط خوب دو کشور در طول تاریخ را خدشه­ دار کرده­ است، بشدت ناراضی ­اند. 

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: تاریخ از ترامپ به عنوان یک یاغی بین ­المللی پس از هیتلر یاد خواهد کرد که توانست در اجرای سیاست­ های ناجوانمردانه خود علیه جمهوری اسلامی ایران، برخی کشورها از جمله لهستان را با خود همراه سازد.­

وی افزود: متاسفانه تلاش­ های جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم سازمان­ یافته، قاچاق مواد مخدر، سلاح، مهاجران غیر قانونی و ... بسوی اروپا از سوی دست اندرکاران این نشست ننگین مغفول ماند. 

 فلاحت­ پیشه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جمهوری اسلامی ایران با قدرت و صلابت در مسیر خود به سوی توسعه و پیشرفت گام برمی­دارد و آمریکایی ها باید حضور قدرتمند جمهوری اسلامی ایران در منطقه را بپذیرند.

وی همچنین افزود: منتقدان سیاست­ های نابجا و یکجانبه آمریکا در جهان هر روز بیشتر از قبل می­ شوند، درحالیکه جمهوری اسلامی ایران بدلیل کمک به بازگرداندن ثبات و امنیت در منطقه و تلاش فراوان برای نابودی تروریست ­های مورد حمایت آمریکا و مرتجعین عرب در سوریه و عراق، جایگاه ویژه ­تری از گذشته در جهان بدست آورده ­است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار گفت: سفیر جدید لهستان در تهران با دشواری فراوانی برای جبران اقدام نادرست دولت لهستان و بازسازی روابط فیمابین دو کشور  روبرو خواهد بود. وی افزود: اقدام دولت لهستان برای جبران این رفتار غیردوستانه گام نخست برای ترمیم مناسبات فیمابین است.

وُیچخ اونولت، کاردار سفارت لهستان در تهران نیز در همین دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران از جایگاه ویژه­ ای در سیاست خارجی لهستان برخوردار است و توسعه و گسترش ارتباطات دوستانه فیمابین در عرصه­ های مختلف مورد توجه و پیگیری دولت لهستان قرار دارد.

وی در ادامه در توجیه اقدام دولت متبوعش در برگزاری نشست ورشو گفت: نشست مذکور محلی برای طرح نظریات مختلف از سوی نمایندگان کشورهای شرکت کننده در خصوص امنیت در خاورمیانه بود که برخی در حمایت و برخی در مخالفت با نقش ایران در منطقه سخن به میان آوردند.

وی همچنین افزود: کشورش به هیچ عنوان در پی برهم خوردن مناسبات دوستانه خود با جمهوری اسلامی ایران نبوده و نخواهد بود.

کاردار لهستان در تهران در ادامه گفت: سفیر جدید لهستان در تهران با هدف توسعه و گسترش روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دو کشور، بزودی عازم ایران خواهد شد.

وی در پایان این دیدار نسبت به ترمیم روابط ایران و لهستان و بازگشت به دوران خوب ارتباطات فیمابین ابراز امیدواری کرد./

نظرات کاربران

Parameter:394401!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین