صفحه اصلی » پروفایل فراکسیون » اخبار فراکسیون

435373 1397/09/25 00:00:00
0.0 (0)

نشست فراکسیون احزاب با نمایندگان منتخب مجمع ملی سمن‌های جوانان

نشست هم اندیشی فراکسیون احزاب و تشکل‌های مجلس شورای اسلامی با نمایندگان منتخب مجمع ملی سمن‌های جوانان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی نشست هم اندیشی فراکسیون احزاب و تشکل‌های مجلس شورای اسلامی با نمایندگان منتخب مجمع ملی سمن‌های جوانان برگزار شد.

مهدی شیخ رئیس فراکسیون احزاب و تشکل‌های مجلس اظهار داشت: جوان یعنی صراحت، جسارت و انرژی؛ نباید این ویژگی‌ها را از جوانان بگیریم زیرا ایده جوانان می‌تواند منشأ حل بسیاری از مشکلات کشور باشد.

رئیس فراکسیون احزاب و تشکل‌های مجلس شورای اسلامی در خصوص درخواست جوانان برای ایجاد ردیف اعتباری مجمع جوانان در بودجه سال آینده بیان کرد: از آنجایی که این مجمع در سال‌های گذشته تشکیل نشده بود بودجه‌ای نیز برای آن در نظر نمی‌گرفتند ولی تلاش می‌شود تا در قانون بودجه سال آینده این موضوع گنجانده شود.

وی با اشاره به خرسندی جوانان از تصویب قانون منع به کارگیری بازنشستگان افزود: امیدواریم نیروهای بازنشسته که مشاغل را در اختیار دارند به صورت مناسبی جابه‌جا شوند.

شیخ با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی از معاونت جوانان وزارت ورزش حمایت می‌کند، ادامه داد: نمایندگان مجلس حامی جوانان هستند و باید با ساز و کارهای غلط مقابله کنیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به درخواست سهمیه ورود بانوان به مجلس گفت: قائل شدن سهمیه برای ورود زنان به مجلس نوعی تبعیض مثبت است که دیدگاه‌های موافق و مخالف زیادی در خصوص آن وجود دارد.

رئیس فراکسیون احزاب و تشکل‌های مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وام تسهیل ازدواج جوانان را مجدانه پیگیری می‌کنیم، بیان کرد: طرح مشاوران جوان در دولت اجرا می‌شود و نمایندگان مجلس نیز اکثراً از جوانان به عنوان مشاور استفاده می‌کنند.

شیخ اظهار داشت: وزیر ورزش را برای حضور در این نشست دعوت کرده بودیم که به علت عدم حضور سلطانی‌فر، وی از این فراکسیون کارت زرد می‌گیرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نباید اقداماتی را انجام دهیم که منجر به ناامیدی جوانان شود. متأسفانه به دلیل ضعف در اطلاع رسانی جوانان از ظرفیت‌هایی که وجود دارد استفاده نمی‌کنند.

سن جوانی از 18 تا 35 سال تعیین شده است

محمدمهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در ابتدای این دیدار اظهار داشت: مجمع ملی سمن‌های جوانان به تصویب شورای عالی جوانان رسیده و اساسنامه مجمع تهیه شده است و منعی برای ثبت این مجمع وجود ندارد.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان بیان کرد: سن جوانی از 15 تا 29 سال بود که بنا بر درخواست ما و اخذ نظر 32 دستگاه مختلف، شورای عالی جوانان سن جوانی را از 18 تا 35 تعیین کرده است.

سازمان ملی جوانان باید احیا شود

پروانه مافی نیز در ادامه با اشاره به اینکه وزارت ورزش زیرساخت‌های بسیار خوبی برای جوانان تهیه کرده است، اظهار داشت: قانون تسهیل ازدواج جوانان تصویب شده بود اما برای اجرای دقیق آن به نظارت نیاز دارد که برای اجرا نظارت بیشتر انجام خواهد شد.

نایب رئیس فراکسیون احزاب و تشکل‌های مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سازمان ملی جوانان باید احیا شود تا امور جوانان را پیگیری کند.

قانون مدیریت خدمات کشوری اصلاح شود

سیدفرید موسوی ضمن ارزیابی مثبت از عملکرد تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش گفت: قانون منع به کارگیری بازنشستگان یک مطالبه و نیاز جامعه بود ولی این قانون تمام مشکلات نظام اداری را حل نکرده است.

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قانون مدیریت خدمات کشوری هم باید اصلاح شود تا مشکلات این حوزه بیش از پیش رفع شود.

نبض و حیات کشور به جوانان بستگی دارد

سیده حمیده زرآبادی با بیان اینکه مجلس برای احیای سازمان ملی جوانان طرح داده است اما با لایحه دولت تداخل داشته که به همین دلیل این موضوع در دستور کار قرار نگرفت، اظهار داشت: اکنون با تعیین تکلیف لایحه دولت پس از مدتی طرح مجلس برای احیای سازمان ملی جوانان دنبال خواهد شد.

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه نبض و حیات کشور به جوانان بستگی دارد، بیان کرد: قانون نظام مدیریت نیز باید در کنار قانون منع به کارگیری بازنشستگان ایجاد شود تا هر دو قانون وضعیت فعلی را سامان بیشتری دهند.

رمز ساماندهی وضعیت جوانان؛ هر ایرانی یک شغل

علی وقف چی با تأکید بر لزوم اعتماد به جوانان اظهار داشت: همان طور که در زمان 8 سال جنگ تحمیلی به جوانان اعتماد شد و کشور سربلند از این دوره عبور کرد امروز نیز باید به طور واقعی جوانان را بپذیریم.

نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تنها راهکار خروج از وضعیت فعلی ساماندهی جوانان است و برای این امر باید برای هر ایرانی یک شغل ایجاد کنیم.

میانگین سنی مجلس دهم کاهش یافته است

زهرا ساعی در ادامه با بیان اینکه میانگین سنی مجلسی دهم کاهش یافته است، گفت: اعتماد عمومی به جوانان بیشتر شده است.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تقویت احزاب برای آینده کشور ضروری است، گفت: جوانان می‌توانند برای تقویت احزاب نقش موثری را ایفا کنند.

نظرات کاربران

Parameter:435373!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون