صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
عضو کمیسیون امنیت ملی:

نتانیاهو با پول عربستان و آمریکا هم نتوانست دولت ائتلافی تشکیل دهد / پازل گروه B بهم ریخت

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به برکناری بولتون، اصرار بن‌سلمان به میانجیگری و کناره‌گیری بنیامین نتانیاهو، گفت: پازل گروه B بهم ریخت بنابراین دیگر نمی‌توانند علیه ایران ائتلاف کنند.

ابوالفضل حسن‌بیکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به انصراف «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل از تشکیل کابینه گفت: پازل گروه B به هم ریخته است، گروه B اصطلاحی است که محمدجواد ظریف در یک نبرد توئیتری برای ائتلاف ضدایرانی بنیامین نتانیاهو (نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی)، بن‌سلمان (ولیعهد رژیم سعودی) و بولتون (مشاور امنیت ملی دولت آمریکا) به کار برد.

تبدیل جهان تک قطبی به جهان چند قطبی

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با روی کار آمدن ترامپ شرایط بین المللی به نوعی شد که آمریکا در سطح بین المللی افول کرد و جهان تک قطبی به جهان چند قطبی تبدیل شد. رئیس جمهور آمریکا با خروج از برجام گاف بزرگی انجام داد. پیش از آن و پس از توافق هسته‌ای بین ایران و 5+1 نگاه مثبت جهانی به آینده عاری از جنگ بود اما با خروج ترامپ از برجام بدبینی ملت‌ها نسبت به آمریکایی‌ها مضاعف شد اما این شرایط پایدار نماند و جان بولتون به عنوان یکی از اجزای گروه B کنار گذاشته شد.

وی افزود: محمد بن سلمان ولیعهد سعودی نیز جنگ ناجوانمردانه علیه مردم یمن آغاز کرد اما با شکست کامل عربستان سعودی مواجه شد. متاسفانه همچنان مردم خلیج عدن زیر چکمه گروه‌های القاعده، داعش و طالبان قرار گرفتند اما یمنی‌ها اقدامات عظیمی علاوه بر مقاومت جانانه انجام دادند و با هدف قرار دادن آرامکو شکست بزرگی برای سعودی‌ها رقم زدند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در ادامه پیروزی مردم عراق، سوریه، لبنان و حزب الله را یادآور شد و گفت: داعش و آمریکا در منطقه شکست خوردند، مردم اسرائیل نیز متوجه قدرت «مقاومت»شدند. امروز جنگ‌های 55 روزه به یک ساعته تبدیل شده است. از این رو حزب نتانیاهو رای لازم را کسب نکرد و حتی با پول عربستان و آمریکا نتوانست دولت ائتلافی را تشکیل دهد زیرا گروه‌ها حاضر به همکاری با وی نشدند.

گروه B قدرت، مشروعیت و مقبولیت خود را از دست داد

حسن بیکی ادامه داد: ترامپ مجبور شد جان بولتون را کنار بگذارد، بن سلمان نیز به دنبال میانجی گری است تا از فروپاشی داخلی جلوگیری کند. اعلام حضور حزب الله نیز مردم اسرائیل را علیه سیاست‌های نتانیاهو کرد. بنابراین گروه B قدرت، مشروعیت و مقبولیت خود را از دست داد و دیگر نمی‌توانند علیه ایران ائتلاف کنند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران از گردنه صعب العبور تحریم گذشته، آمریکا و سایر همراهانش هم بیش از این نمی‌توانند به ایران فشار بیاورند، زیرا «مقاومت» به عنوان ابر قدرت در منطقه خودنمایی می‌کند . ایران نیز در مقابل زیاده خواهی آمریکا و اصحابش امور خود را پیش می برد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: شفاف سازی امور داخلی کشور در مسائل مالی و کوتاه کردن سودجویان موجب ثبات اثتصادی، انسجام و در آینده نزدیک کاهش قیمت ارز خواهد شد. بنابراین مصالمت، ارتباط با مقاومت و اعلام شکست برای آغاز سیاست جدید در منطقه و سطح بین الملل است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل که پیشتر از سوی این رژیم مأمور تشکیل کابینه شده بود، از تشکیل کابینه فراگیر انصراف داد.

بر اساس گزارش منابع خبری؛ نتانیاهو اختیار تشکیل کابینه را به «روون ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی بازگردانده و احتمال می‌رود «بنی گانتز»، رئیس ائتلاف آبی و سفید مأمور تشکیل کابینه شود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:435385!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون