صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار صحن مجلس

476043 1399/11/19 16:28:00
5.0 (1)

در جلسه علنی 19 بهمن تصویب شد؛

موافقت نمایندگان با تولید سالانه یک میلیون مسکن و تفحص از بانک‌های خصوصی و شرکت دخانیات

نمایندگان در جلسه علنی امروز با تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی و تحقیق و تفحص از شرکت دخانیات ایران و بانک‌های خصوصی موافقت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، نشست علنی مجلس روز یکشنبه (19 بهمن ماه) راس ساعت 8 و  8 دقیقه و با حضور دو سوم نمایندگان به ریاست دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

 

دولت مکلف به ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی شد

نمایندگان در ابتدای جلسه بررسی طرح جهش تولید و تامین مسکن را در دستور کار قرار داده و با تصویب ماده یک آن دولت را مکلف کردند تا سالانه به طور متوسط حداقل یک میلیون واحد مسکونی در کشور تولید و بر اساس قانون عرضه کند.

 

قالیباف بدرقه شد

گفتنی است، با توجه به اینکه دکتر قالیباف عازم روسیه بود، ریاست جلسه را به امیرحسین قاضی زاده نایب رئیس مجلس سپرد. نمایندگان ضمن آرزوی موفقیت برای رئیس مجلس، وی را در زمان ترک صحن علنی بدرقه کردند.

 

از شرکت دخانیات تحقیق و تفحص می‌شود

 در ادامه جلسه علنی، تقاضای تحقیق و تفحص از "شرکت دخانیات ایران" مطرح شد که پس از بحث و بررسی، نمایندگان با آن موافقت کردند.

 

موافقت مجلس با تفحص از بانک های خصوصی

در نشست 19 بهمن ماه، نمایندگان مردم در مجلس همچنین با طرح تحقیق و تفحص از بانک‌های خصوصی موافقت کردند.

 

ناطقان میان دستور جلسه 19 بهمن ماه

گفتنی است، در ادامه جلسه علنی امروز 5 نفر از نمایندگان به ایراد نطق 7 و 5 دقیقه‌ای پرداختند. بر این اساس پرویز محمدنژادقاضی محله نماینده لنگرود، عبداله ایزدپناه نماینده ایذه و باغملک، علی آذری نماینده قوچان و فاروج، علیرضا ورناصری قندعلی نماینده مسجدسلیمان و لالی و هفتگل و اندیکا و غلام رضا شریعتی اندراتی نماینده بهشهر و نکا و گلوگاه ناطقان جلسه علنی امروز بودند.

 

تصویب موافقتنامه انتقال محکومین بین ایران و روسیه

"تصویب موافقتنامه انتقال محکومین بین ایران و روسیه" دیگر مصوبه امروز نمایندگان بود.

 

سه سوال ملی از وزرای علوم و امور اقتصادی اعلام وصول شد

حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی یکشنبه (19 بهمن) چند سوال و طرح را اعلام وصول کرد که اعلام وصول 3 سوال ملی از وزرای علوم و امور اقتصادی اعلام اصلی‌ترین‌های آن به شمار می‌آیند. 

 

طرح تعیین تکلیف وضعیت استخدامی نیروهای ایثارگر شرکتی با اولویت‌ بررسی می‌شود

همچنین نمایندگان در جلسه علنی امروز با بررسی اولویت دار طرح "تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی هم طبق قانون برنامه ششم توسعه" موافقت کردند.

 

ترکیب شورای عالی مسکن تعیین شد/ رئیس جمهور؛ رئیس شورا

نمایندگان در نشست علنی امروز در جریان بررسی "طرح جهش تولید و تامین مسکن"، با ماده 2 این طرح موافقت کردند. در ماده 2 آمده است: «شورای عالی مسکن» به منظور برنامه ریزی، سیاست‌گذاری، نظارت و ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی در حوزه مسکن، با ترکیب 14 نفر تشکیل تشکیل می شود که برخی از این افراد عبارتند از: رئیس جمهور (رئیس شورا)، معاون اول رئیس جمهور (نائب رئیس)، وزیر راه و شهرسازی (دبیر شورا)، وزیر نیرو،  وزیر کشور، وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر امور اقتصادی و دارایی و...

 

بیانیه ۲۷۰ تن از نمایندگان در حمایت از سند تحول قوه قضائیه

بر اساس این گزارش، بیانیه ۲۷۰ تن از نمایندگان در حمایت از سند تحول قوه قضائیه یکی از اتفاقات مهم صحن علنی امروز بود که سیدمحسن دهنوی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی آن را قرائت کرد.

 

پایان جلسه علنی

علی نیکزاد زنگ پایان نشست علنی امروز (یکشنبه 19 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی را ساعت 12 و 10 دقیقه به صدا درآورد. نایب رئیس مجلس گفت: جلسه بعدی (دوشنبه 20 بهمن ماه) ساعت 7:45 صبح با ادامه دستور کار هفتگی برگزار می‌شود.

نظرات کاربران

Parameter:476043!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون