صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

465438 1399/08/25 17:07:00
0.0 (0)

در جلسه کمیسیون انرژی صورت گرفت؛

موافقت با ارسال پرونده سازمان هدفمندی یارانه‌ها به قوه قضاییه

کمیسیون انرژی با اعمال ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی مجلس بر عملکرد سازمان برنامه و بودجه و سازمان هدفمندی یارانه‌ها موافقت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، جلسه امروز(یکشنبه 25 آبان ماه) کمیسیون انرژی مجلس شواری اسلامی با دستورکار درخواست 27 نفر از نمایندگان برای اعمال ماده 234 آیین نامه داخلی مجلس بر عملکرد سازمان برنامه و بودجه و سازمان هدفمندی یارانه‌ها برگزار شد.

براین اساس آقای موسوی لارگانی به عنوان نماینده درخواست‌کنندگان اعمال این ماده بر عملکرد سازمان برنامه و بودجه و سازمان هدفمندی یارانه‌ها توضیحاتی ارائه داد و پس از رای‌گیری نمایندگان حاضر در این جلسه درخصوص استنکاف دو سازمان مذکور از بند (۱) ذیل جدول تبصره (۱۴) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور نظر مثبت داشتند.

همچنین درصورت موافقت صحن علنی با اعمال ماده 234 آیین‌نامه داخلی مجلس بر عملکرد سازمان برنامه و بودجه و سازمان هدفمندی یارانه‌ها، پرونده جهت رسیدگی به قوه‌قضاییه و سایر مراجع ذیل صلاح ارسال خواهد شد و باید خارج نوبت و بدون تشریفات دادرسی رسیدگی شود.

در ادامه این جلسه موسی احمدی نائب رئیس کمیسیون انرژی درخصوص وضعیت سوختن و مهار گازهای فلر، گزارشی را ارائه کرد که براساس این گزارش سوختن گازهای فلر حدود 60 تا 70 درصد در میدان گازی پارس جنوبی نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است.

معاون سازمان انرژی اتمی نیـــــز در جلسه امروز گزارشی درخصوص فاز 2 و 3 نیروگاه اتمی بوشهر همچون میزان تولید برق ارائه کرد که براساس این گزارش؛ عدم تخصیص به موقع بودجه مانع از پیشرفت منطقی فاز 2 نیروگاه اتمی بوشهر شده است لذا کمیسیون انرژی طی نامه‌ای کتبی به سازمان برنامه و بودجه تذکر خواهد داد تا بودجه لازم برای نیروگاه اتمی بوشهر در نظر گرفته و در ادامه عقب افتادگی مذکور جبران شود.

نظرات کاربران

Parameter:465438!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون