صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

465372 1399/08/25 16:00:00
0.0 (0)

مهلت یک هفته‌ای کمیسیون آموزش به کمیته‌ ساماندهی نیروی انسانی

کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس به کمیته مشترک دولت و مجلس برای اعلام نتایج بررسی‌های خود در خصوص تعیین تکلیف نیروی انسانی در آموزش و پرورش مهلت یک هفته‌ای داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، در نشست امروز (یکشنبه ۲۵ آبان) کمیسیون آموزش، تحقیقات  و فناوری مجلس در مورد «نقشه راه توسعه تعالی علوم پزشکی» توسط معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارشی ارائه شد و نمایندگان نیز نقطه نظرات خود را در این خصوص بیان کردند.

نداشتن چارچوب مدون آموزشی از آموزش و پرورش تا دانشگاه، نبود کارآمدی و چشم انداز از جمله ایرادات مطرح شده از جانب معاون آموزشی وزارت بهداشت بود و همچنین انتقال دانشجو از خارج به داخل کشور بیشترین مسئله‌ای بود که از جانب نمایندگان مورد اعتراض قرار گرفت و اعلام شد که بیشتر این دانشجویان انتقالی، صلاحیت علمی ندارند.

نبود رشته در برخی از استان‌ها یکی دیگر از انتقادات نمایندگان به معاون آموزشی وزارت بهداشت بود که نهایتا مقرر شد وزارت بهداشت و کمیسیون در این خصوص پاسخ دهد.

بررسی ساماندهی نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش با حضور وزیر آموزش و پرورش و معاون سازمان اداری و استخدامی کشور دیگر دستور کار کمیسیون آموزش بود که پس از بحث و بررسی جدی در این حوزه نیاز آموزش و پرورش در این رابطه مشخص و با نظر اعضای کمیسیون آموزش مقرر شد کمیته مشترکی متشکل از نمایندگانی از آموزش و پرورش، سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور اداری و استخدامی و نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات تشکیل شود.

مقرر شد کمیته مذکور ظرف مدت یک هفته نتیجه بررسی خود را به کمیسیون آموزش ارائه تا مسئله تعیین تکلیف وضعیت استخدامی معلمان با تمرکزی که کمیسیون به این موضوع دارد یک بار برای همیشه حل شود.

نظرات کاربران

Parameter:465372!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون