صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
417065 1398/04/02
0.0 (0)

سلامی از نشست امروز کمیسیون آموزش خبر داد؛

مهلت دو هفته‌ای به دو وزارتخانه برای عقد تفاهمنامه در خصوص هوشندسازی مدارس

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از حضور وزیر ارتباطات و سرپرست وزارت آموزش و پرورش در کمیسیون متبوعش برای رسیدگی به موضوع هوشمندسازی مدارس خبر داد و گفت: در نشست امروز مقرر شد ظرف دو هفته آینده دو وزارتخانه با تفکیک وظایف هر دستگاه، تفاهمنامه‎ای منعقد کنند.

محمود نگهبان سلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت   در تشریح نشست امروز (یکشنبه دوم تیرماه) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، عنوان کرد: دستور کار نخست امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با حضور وزیر علوم، رئیس سازمان سنجش و رئیس دانشگاه‌های فنی حرفه‌ای کشور و مسئولان حوزه مهارتی وزارت علوم و وزارت آموزش وپرورش برگزار شد که به موضوع تغییر رشته، داوطلبان رشته‌‎های نظری به مهارتی و بالعکس اختصاص داشت.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: با توضیحاتی که کارشناسان مرکز پژوهش‎‌های مجلس، وزارت علوم و آموزش و پرورش ارائه دادند این مسئله حل شده به نظر می‌رسد و این امکان وجود دارد که تغییر رشته‌ها صورت گیرد.

نشست کمیسیون آموزش مجلس با حضور وزیر علوم

 

وی با ادامه داد: دستور کار بعدی کمیسیون آموزش و تحقیقات در خصوص هوشمند سازی مدارس بود که این موضوع وزیر ارتباطات و سرپرست وزارت آموزش و پرورش در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به قوانین مندرج در برنامه ششم توسعه و بودجه سال 98 باید این مورد در طی این سال‌های اخیر از سوی دو وزارتخانه مورد توجه قرار می‌گرفت که عملا این مهم رخ نداده بود.

نگهبان سلامی تأکید کرد: در این رابطه هرگاه از وزرای ارتباطات و آموزش و پرورش سئوال می‎شد، توپ را به زمین یکدیگر می‌انداختند اما امروز مقرر شد ظرف دو هفته آینده با تفکیک مسئولیت‌‎های هر یک از وزارتخانه‌های ارتباطات و آموزش و پرورش، تفاهمنامه‌ای برای اجرای موضوع هوشمندسازی مدارس منعقد شود.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر این اساس تعیین محتوا و کارهای نرم افزاری بر عهده وزارت آموزش و پرورش و کارهای سخت افزاری بر عهده وزارت ارتباطات خواهد بود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:417065!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون