صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

مهلت به وزیر فرهنگ برای توضیح درباره ورود پول‌های مشکوک به سینما

مهلت یک ماهه به وزارت فرهنگ برای ارائه مستندات و برخورد ریشه‌ای درباره ورود پول‌های مشکوک به سینما داده شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی دستور کار نخست امروز(سه‌شنبه 28 آبان‌ماه) کمیسیون فرهنگی مجلس در خصوص اجرای ماده 234 "عدم اجرای مفاد قانون تسهیل ازدواج جوانان" و گزارش اجرای ماده 234 "عدم اجرای قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر" بود که هر دوی این موارد با رأی مثبت اعضای کمیسیون به قوه قضاییه ارجاع شد.

در ادامه نشست امروز پیش نویس گزارش تحقیق و تفحص از منابع، مصارف و نظام مدیریت شرکت های فرهنگی، ورزشی وابسته به وزارت ورزش و جوانان در 10 سال گذشته قرائت و مقرر شد، نظرات نمایندگان در این باره در نشست‌های آینده در گزارش تحقیق و تفحص اعمال شود.

در ادامه نمایندگان سؤالاتی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتند که حسینعلی حاجی دلیگانی، علی اکبر کریمی و سهراب گیلانی سؤالاتی درباره موقوفات مطرح کردند که مقرر شد کمیته‌ای برای بررسی مشکلات موقوفات در حوزه‌های انتخابیه هر یک از نمایندگان تشکیل شود و پس از گذشت یک ماه، نمایندگان نسبت به قانع شدن یا نشدن خود نسبت به اقدامات و مستندات وزارت فرهنگ و سازمان اوقاف اعلام نظر کنند.

سئوال پایانی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را نیز احمد مازنی درباره ورود پول‌های مشکوک به سینما طرح کرد که نهایتا مقرر شد مهلت یک ماهه به وزارت فرهنگ برای ارائه مستندات و برخورد ریشه‌ای با این موضوع اعطا شود.

نظرات کاربران

Parameter:438737!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون