صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
رئیس فراکسیون حقوق شهروندی:

مهاجرت نخبگان بزرگترین آسیب را به کشور وارد می‌کند / دستگاه‌ها در به کارگیری نیرو، از فاز روابط بیرون بیایند

نمایندم مردم در مجلس دهم گفت: در کشور افراد مورد پالایش تجربه و تخصص قرار می‌گیرند اما گاهی هرکس کم تجربه‌تر و بی تخصص تر بود را به کار می‌گیرند که همین مشکل بر وضعیت کشور اثر می گذارد.

عبدالکریم حسین‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، به مبارزه با رانت‌خواری و ارائه راهکار برای آن اشاره کرد و گفت: ما یک مدل مدیریتی داریم، تحت عنوان" تعالی سازمانی" که براساس آن، هر کشوری که بخواهد به رشد کافی برسد، بایستی یک اصلاح ساختاری در آن انجام شود.

نیروی انسانی، مسئله اساسی در توسعه درون سرزمینی

وی در ادامه افزود: مسئله اساسی در توسعه درون سرزمینی چه چیزی خواهد بود؟ قطعا این مهم، نیروی انسانی است، وقتی که در کشور نیروی انسانی کارآمد، شایسته و مفید به کار گرفته نشود؛ چند اتفاق در این رابطه اتفاق می‌افتد؛ مهاجرت نخبگان یکی از این اتفاقات است که بزرگترین آسیب را به کشور ما وارد می‌کند و دیگران از سرمایه‌های تولیدی نیروهای انسانی کشورمان به بهترین نحو استفاده می‌برند و ما به نوعی خود تحریمی می‌کنیم.

باید پرسید که چرا آمایش سرزمینی اتفاق نمی‌افتد

عضو فراکسیون امید مجلس به لزوم اجرای آمایش سرزمینی اشاره کرد و  گفت: عدم توسعه یافتگی درون سرزمینی یکی دیگر از این مسائل است؛ و باید پرسید که چرا آمایش سرزمینی اتفاق نمی‌افتد؛  و هیچ یک از دستگاه‌ها فرقی هم نمی‌کند که کدام دستگاه باشد، چه دولت و چه قوه قضائیه نمی‌توانند آن ماموریت خود را به صورت شایسته و بایسته انجام دهند.

دستگاه‌ها باید از فاز رابطه بازی بیرون بیاییند

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود:  معتقدم که اگر همه دستگاه‌ها از فاز روابط بیرون بیایند؛ چرا که  انگار هرکسی مقیاس آدم شناسی را آن هم فقط  مقیاس 5 متر نزدیک خودش را می‌بیند، در حالی که بایستی کل متخصصان این حوزه را مورد فراخوان قرار بدهند و کسانی که توان مدیریتی در خود را می بینند، به این فراخوان لبیک بدهند و در یک کمیته انتصابات و انتخاب مدیران مورد پالایش و سنجش تخصصی و تجربی قرار بگیرند، که اگر دانش و تجربه لازم را داشتند؛ بروند و فعالیت خود را شروع کنند؛ اما انگار عکس این مسئله در کشور اتفاق می‌افتد و افراد مورد پالایش، تجربه و تخصص قرار می‌گیرند و اتفاقا هرکس هم کم تجربه‌تر و بی تخصص تر بود را به کار می‌گیرند که همین هم وضعیت کشور می‌شود.

به کارگیری نیروهای نخبه کشورمان در کشورهای دیگر، سبب توسعه آنها می‌شود

رئیس فراکسیون حقوق شهروندی اظهار کرد: ما 5 برنامه 5 ساله بستیم و آنها هم عملیاتی شده‌اند در ضمن اجرای برنامه ششم را هم شروع کردیم و در نیمه اجرای آن قرار داریم؛ اما متاسفانه درصد تحقق پذیریمان زیر 25 درصد است و این بدان معنا است که هیچ وقت نیروهای کارآمد به کار گرفته نشده‌اند که بتوانند سرزمین را توسعه بدهد؛ اما متاسفانه همین نیروها در کشورهای دیگر به کار گرفته می‌شوند که عامل توسعه آن سرزمین‌ها هم می‌شوند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:433131!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون