صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

ملکشاهی‌راد: ابهام درباره کیفیت زیرساخت های عمرانی/تخریب پل یک ساله کرمانشاه - خرم آباد بر اثر وقوع سیل لرستان

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی با وضعیت زیرساخت های عمرانی در استان لرستان عملا خدمات فنی و مهندسی کشور به زیر سوال رفته است و درباره کیفیت پروژه ها و زیرساخت ها ابهاماتی وجود دارد.

محمدرضا ملکشاهی‌راد عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از شرایط ساخت و ساز و اجرای پروژه های عمرانی در کشور، گفت: سیل اخیر استان لرستان بسیاری از مسائل و ضعف های مدیریتی و اجرایی را شفاف و برملا کرد و نشان داد که بسیار از اقدامات صورت گرفته مبتنی بر اصول کارشناسی و فنی نبوده است.

سیل آربایجان

چرا پل مواصلاتی بعد از گذشت یک سال از افتتاح بر اثر سیل باید تخریب شود؟

یکی از مسائل و مشکلات، کیفیت پایین زیرساخت های عمرانی در منطقه بوده است، این سوال پس از وقوع بحران سیل مطرح شد که چرا یک پل مواصلاتی بعد از گذشت یک سال از افتتاح، با وقوع سیل باید ریزش کرده و نابود شود

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از مسائل و مشکلات، کیفیت پایین زیرساخت های عمرانی در منطقه بوده است، این سوال پس از وقوع بحران سیل مطرح شد که چرا یک پل مواصلاتی بعد از گذشت یک سال از افتتاح، با وقوع سیل باید ریزش کرده و نابود شود.

تخریب پل یک ساله کرمانشاه - خرم آباد  بر اثر وقوع سیل

وی گفت: متأسفانه با جاری سیل در استان لرستان، پل ترانزیتی میان کرمانشاه با خرم آباد تخریب شد و عملا مشکلات بسیاری را برای تردد مسافران و مردم ایجاد کرد.

ملکشاهی‌راد ادامه داد: از طرف دیگر به علت احداث غیراستاندارد جاده ها در منطقه، پروژه ها عملا در کنار رودخانه ها ساخته شد و این موجب شد که با بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، جاده ها کاملا تخریب و غیر قابل استفاده شوند.

خدمات فنی و مهندسی کشور به زیر سوال رفته است/ وجود ابهام درباره کیفیت و ایمنی زیرساخت های عمرانی

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در شرایط کنونی با وضعیت زیرساخت های عمرانی در استان لرستان عملا خدمات فنی و مهندسی کشور به زیر سوال رفته است و درباره کیفیت پروژه ها و زیرساخت ها ابهاماتی وجود دارد.

مکانیزم نظارت و اجرای پروژه های عمرانی باید مورد بازبینی قرار گیرد

 وی گفت: به طور حتم باید مکانیزم نظارت و اجرای پروژه های عمرانی مورد بازبینی قرار گیرد، زیرا ساخت بی کیفیت زیرساخت های عمرانی، عملا جان مردم و مسافران را به خطر می اندازد.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: قطعا اعضای این کمیسیون، پرونده کیفیت و نحوه اجرای پروژه های عمرانی و عملکرد فنی پیمانکاران را مورد بررسی و رسیدگی قرار خواهد داد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:404709!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون