صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

436591 1398/08/13 09:57:58
0.0 (0)

تابش:

ملت ایران در مقابل استکبار جهانی و آمریکا یکپارچه و متحد ایستاده اند

عضو هیئت رئیسه فراکسیون امید ضمن انتقاد از عدم توجه هیات رئیسه به آیین نامه داخلی مجلس در رعایت ترتیب دستور جلسات، تصریح کرد: ملت ایران در مقابل استکبار جهانی و آمریکا یکپارچه و متحدایستاده اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا تابش در نشست علنی امروز (دوشنبه 13 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی فوریت طرح الزام دولت به تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاه ها با استناد به ماده 100 آیین نامه داخلی مجلس که درباره ترتیبات دستور هفتگی مجلس است، گفت: این ماده صراحت دارد اگر طرحی در دستور کار صحن نیست، باید حداقل 50 نماینده مجلس از ریاست جلسه درخواست کنند که گزارش کمیسیون خارج از نوبت در دستور کار صحن قرار گیرد.

نماینده مردم اردکان درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه پیش از اینکه موارد و تشریفات قانونی درخصوص طرح الزام دولت به تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاه ها رعایت شود، طرح مذکور روی تابلوی دستور جلسات ثبت شد که این مسئله خلاف آیین نامه داخلی مجلس است، درحالی که ما نمایندگان برای جامعه چارچوب تعیین می کنیم، خود نیز باید در چارچوب عمل کنیم.

این عضو فراکسیون امید با بیان اینکه تذکر من از این بابت است که ما در چارچوب قانون عمل کنیم، افزود: با این حجم از اقدامات خصمانه آمریکا علیه انقلاب اسلامی، امروز انتظار داشتیم اقدامات بازدارنده تری در حوزه های اقتصادی، سیاسی به تصویب مجلس برسد که البته در همین حد نیز برگ سبزی است تحفه درویش که عرضه می داریم به ملت بزرگ ایران و اعلام می کنیم در مقابل استکبار جهانی از جمله آمریکا، ملت ایران یکپارچه و متحد ایستاده اند و امیدواریم این اقدامات با عدم رعایت قانون تلخ نشود.

مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر نماینده اردکان در مجلس گفت: ما پیش از شروع جلسه از نمایندگان استمزاج کردیم و در حین جلسه نیز درخواست اولویت را به رأی گذاشتیم که با رأی بالای نمایندگان نیز تصویب شد. همانطور که شما گفتید همه نمایندگان درخصوص محکومیت اقدامات خصمانه آمریکا هم نظر هستند و اگر اشکالاتی به طرح وارد است، پیشنهادات و رفع ابهاماتی است که پس از رأی به کلیات در کمیسیون تخصصی یعنی کمیسیون آموزش مورد بحث قرار خواهد گرفت./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:436591!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون