صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

387959 1397/11/23 12:06:47
0.0 (0)

هاشمی تختی نژاد:

مقابله با انحرافات مالی نباید فدای بنادر توسعه شود

رئیس کمیته بنادر کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به بروز برخی انحرافات مالی در برخی از بنادر کشور، گفت: مقابله با انحرافات مالی نباید فدای توسعه بنادر شود.

حسین هاشمی تختی نژاد رئیس کمیته بنادر کمیسیون عمران مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به عملکرد مثبت سازمان بنادر و دریانوردی در جذب سرمایه های داخلی و خارجی، گفت: عملکرد این سازمان در دو سال گذشته مثبت بوده و سازمان بنادر در این مدت توانسته سرمایه‌گذاری مطلوبی را در بنادر صورت دهد.

بندر شهید رجایی
   

نماینده مردم بندرعباس قشم ابوموسی حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی، عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی در جذب سرمایه های خارجی را نیز مطلوب دانست و افزود: نمونه عملکرد مثبت سازمان بنادر در حوزه سرمایه های خارجی را می توان در پروژه توسعه بندر چابهار مشاهده کرد به طوری که امروز شاهد حضور شرکت های هندی در این بندر هستیم.

 وی گفت: خوشبختانه در بنادر دیگر کشور نیز شاهد پیشرفت زیرساختها هستیم به طوری که در بندر شهید رجایی نیز زیرساخت ها در حال توسعه است، از این رو در چند وقت اخیر مناقصه توسعه فاز سوم بندر شهید رجایی برگزار شده و امروز پیمانکار به دنبال اجرای پروژه است.

هاشمی تختی نژاد تصریح کرد: گزارش دیوان محاسبات درباره تفریغ بودجه سال ۹۶ نشانگر رویکرد عملکرد مثبت سازمان بنادر در جذب سرمایه است البته در این روند طبیعی است که در اقدامات عملکردها انحرافات کوچک وجود داشته باشد اما ما در هر صورت تذکرات و پیگیری های لازم را ارائه خواهیم کرد تا اعتبارات در بخش های مد نظر هزینه شود.

وی گفت: به طور حتم اجرای درست قانون به ویژه در بحث هزینه کرد اعتبارات نباید فدای توسعه بنادر شود و این مسئله باید مورد توجه مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی با شد از طرف دیگر کمیسیون عمران مجلس نیز در شرایط کنونی آمادگی لازم را برای تصویب قوانین جدید برای زمینه سازی جهت افزایش جذب سرمایه در حوزه بنادر را دارد.

رئیس کمیته بنادر کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: یکی دیگر از اقدامات مثبت سازمان بنادر توجه به مقوله گردشگری است بطوریکه امروز در بندر شهید رجایی، جزیره هرمز، جزیره قشم، جزیره لارک و مناطق دیگر اقدامات مثبتی در بخش گردشگری صورت گرفته و امروز شاهد توسعه زیرساخت ها گردشگری در این مناطق هستیم./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:387959!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون