صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
394028 1397/12/19
0.0 (0)

مفتح: نمایندگان فرصت رسیدگی و ارائه پیشنهاد به کمیسیون تلفیق را نداشته است/ لاریجانی: زمان بررسی گزارش شورای نگهبان در کمیسیون تلفیق اعلام شده بود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: از قبل اعلام کرده بودیم که کمیسیون تلفیق لایحه بودجه جهت بررسی گزارش شورای نگهبان روز شنبه جلسه دارد و ایرادات در آن مورد بررسی قرار می گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدمهدی مفتح در نشست علنی امروز (یکشنبه 19 اسفند) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی اصلاحات لایحه بودجه سال 98 کل کشور در تذکر آِیین نامه ای  گفت:  چندین بار تذکر داده شد که ایرادات شورای نگهبان طبق آیین نامه در کمیسیون تلفیق مورد بررسی قرار نگرفته است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 98 مجلس با بیان اینکه شورای نگهبان خلاف آیین نامه عمل نکرده بلکه زودتر و به صورت موازی و براساس مهلت آیین نامه ای بودجه را بررسی کرده است که این موضوع جای تشکر نیز دارد، تصریح کرد: در مجلس آیین نامه رعایت نشده است، در توجیه این مطلب نیز گفته می شود که اگر قرار است براساس آیین نامه عمل کنیم، باید تا آخر هفته اینجا بمانیم. هیات رئیسه باید شأن و منزلت مجلس را حفظ کنند، نمایندگان جز کار نمایندگی، کار دیگری ندارند و بررسی لایحه بودجه نیز از مهمترین وظایف آنهاست.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان فرصت رسیدگی و ارائه پیشنهاد به کمیسیون تلفیق را نداشته اند، ادامه داد: اینکه گفته می شود اگر براساس آیین نامه عمل کنیم باید تا روز جمعه اینجا بمانیم، در شأن نمایندگان نیست.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: از قبل اعلام کرده بودیم که کمیسینو تلفیق لایحه بودجه جهت بررسی گزارش شورای نگهبان روز شنبه جلسه دارد و ایرادات در آن مورد بررسی قرار می گیرد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:394028!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین