صفحه اصلی » نظارت » اصل نودم
389148 1397/11/03
0.0 (0)

معوقات 130 هزار میلیارد تومانی بانکها

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: بانکها بیش از 130 هزار میلیارد تومان معوقات دارند که نیاز است رسیدگی جدی شود.

داود محمدی پیش از ظهر امروز در اولین نشست مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و شورای هماهنگی بانکهای استان قزوین که به میزبانی دادگستری برگزار شد اظهار کرد: باید با یک برنامه ریزی مناسب به دنبال کاهش معوقات بانکی در کشور باشیم.

وی افزود: رتبه جمهوری اسلامی ایران در کسب و کار 132 است که بیانگر جایگاه نامطلوب ایران و لزوم تلاش برای رفع موانع اشتغال و تولید است.

رئیس کمیسیون اصل نود با اشاره به اینکه اقتصاد کشورمان وابسته به بانک است تاکید کرد: همین بانکها که تکیه گاه اقتصاد کشور هستند بیش از 130 هزار میلیارد تومان معوقات دارند که نیاز است رسیدگی جدی شود.

وی با بیان اینکه تنها در سال جاری 1300 میلیارد تومان سهم اعتبارات استان از بهین یاب بود اما فقط 126 میلیارد تومان آن جذب شد، گفت: میزان اعتبارات جذب شده به نسبت کل اعتبارات بسیار کم است و باید بررسی شود که علت چه بوده تا در صورت نیاز معایب رفع و یا در صورت کوتاهی، برخورد لازم صورت بگیرد.

محمدی با اشاره به اینکه دربرنامه ششم توسعه تلاش شده تا جلوی بنگاه داری بانکها گرفته شود، اضافه کرد: باید تلاش کنیم تا تسهیلات در جای خود هزینه شود تا خروجی آن را در جامعه مشاهده کنیم.

وی ادامه داد: در برنامه ششم توسعه مصوب شده است تا اموال مازاد بانکها فروخته شود تا ضمن تقویت منابع بانکی شاهد چابک سازی سیستم بانکی و رونق تولید باشیم.

رئیس کمیسیون اصل نود با طرح این پرسش که چرا بند «و» تبصره 16 اجرا نمی شود ادامه داد: استمهال وام های کشاورزی و همچنین حمایت از کشاورزانی که بر اثر حوادث طبیعی دچار سانحه و خسارت شده اند باید در دستور کار قرار گیرد.

وی اظهار کرد: یکی از اصلی ترین نیازهای سرمایه گذاری امنیت است که قوه قضائیه به خوبی توانسته این امنیت را تامین کند و همراهی خوبی با تولیدکنندگان داشته باشد.

محمدی در پایان یادآور شد: باید با کسانی که به بیت المال دست اندازی می کنند قاطعانه برخورد شود تا دست غارتگران قطع شود.

نظرات کاربران

Parameter:389148!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین