صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
385065 1397/11/07
0.0 (0)

حسین زاده تاکید کرد:

معاون اول رئیس جمهور مدیریت آلودگی هوا را بر عهده گیرد/ از اقدامات شعارگونه پرهیز کنید

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برای بهبود وضعیت هوای تهران باید از اقدامات شعارگونه پرهیز کرد گفت:مدیریت اجرای قانون آلودگی هوا باید از سوی معاون اول رئیس جمهور صورت گیرد.

عبدالکریم حسین زاده در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت با انتقاد از اینکه آلودگی هوا معضلی است که شهروندان تهران سال ها است با آن مواجه هستند، گفت: با وجودی که به طور مداوم و مکرر از این معضل سخن گفته می شود اما متاسفانه کمتر شاهد به کارگیری اقدامات عملی مناسب از سوی دستگاه های مسئول بوده ایم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وظیفه مجلس قانونگذاری و نظارت بر اجرای صحیح قانون است گفت: در موضوع آلودگی هوا قوانین با دقت و با حساسیت از سوی مجلس بررسی و در نهایت به عنوان قانون هوای پاک به تصویب رسیده است ،این در حالیست که به دلیل عدم شکل گیری یک تیم اجرایی متحدالشکل ، به رغم گذشت یک سال و نیم از تصویب این قانون، هنوز در پیچ و تاب اجراست.

به گفته حسین زاده  نمی توان در مورد آلودگی هوای تهران صحبت کرد و به نقش وزارت اقتصاد، وزارت صنعت-معدن-تجارت، وزارت راه و شهرسازی، وزارت نیرو، شهرداری تهران و محیط زیست را نادیده بگیریم، اکنون بخش مهمی از الودگی هوای تهران را خودروهای فرسوده . بی کیفیت و و در عین حال تردد خودروهای باری فرسوده در نیمه های شب است که اگر وزارت صنعت نسبت به ارتقا کیفیت تولیدات خودرو و رسیدگی به سیستم انبوه بر کالا اقدامی انجام ندهد و از سوی دیگر وزارت کشور نسبت به جایگزینی خودروهای فرسوده عمل نکند وضعیت آلودگی هوا به همین منوال ادامه خواهد داشت .

نماینده مردم نقده و اشنویه با اشاره به نقش شهرداری تهران در کاهش آلودگی هوا از وضعیت ناوگان عمومی شهر انتقاد کرد و گفت: راه اندازی حمل و نقل پاک، ورود سیستم های برقی و هیبریدی به ناوگان عمومی شهر میتواند نقش موثری در کاهش آلایندگی هوا داشته باشد این در حالیست که متاسفانه طی یکسال و اندی گذشته هنوز یک ایستگاه مترو در تهران به بهره برداری نرسیده و حتی یک دستگاه اتوبوس فرسوده نوسازی نشده است میطلبد با همراهی دولت و شهرداری نوسازی ناوگان فرسوده تسریع شود.

با همراهی دولت و شهرداری نوسازی ناوگان عمومی تسهیل شود

حسین زاده  با بیان اینکه رفع آلودگی هوای تهران باید دغدغه جدی شهرداری باشد، تصریح کرد: درگیر شدن با مسائل بی اهمیت و پرداختن به ظواهر و حاشیه ها و اقدامات شعارگونه  مخل حال ضرورت های روز جامعه و شهروندان تهران است و باید از آن پرهیز کرد؛ به طور قطع شهرداری باید با همکاری وزارت صنعت و نفت گام‌های جدی در جهت رفع آلودگی هوای تهران برداشته و نسبت به انجام وظایف خود تعلل و مسامحه ای نداشته باشد .

به گفته وی  وزارت کشور میتواند از طریق ایجاد فاینانس مراحل خرید واگن و حتی اتوبوس های درون شهری را تسهیل کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی معتقد است تضاد منافع وزارتخانه ها، سو مدیریت را در موضوع آلودگی هوا سبب شده است ، اکنون میطلبد برابر قوانین موجود، ماموریت دستگاه های مختلف احصا شود و از طریق معاون اول رئیس جمهور مدیریت راهبری صورت گیرد.

حسین زاده در پایان تصریح کرد: اجرای قانون هوای پاک باید از سوی مجلس بصورت فصلی ارزیابی شود./ انتهای پیام 

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:385065!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین