صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
384057 1397/11/02
0.0 (0)

نگهبان سلامی خبر داد:

مصوبه تلفیق برای جلوگیری از تکرار حوادثی مانند مدرسه شین آباد و زاهدان

نماینده کمیسیون آموزش و تحقیقات در تلفیق بودجه ۹۸ مجلس از تصویب مصوبه‎ای در تلفیق برای تأمین و استاندارد سازی سامانه گرمایشی و سرمایشی مدارس از محل تبصره یک لایحه بودجه از 20 به 50 درصد به منظور جلوگیری از تکرار حوادث تلخی مانند آتش سوزی مدرسه شین آباد و زاهدان خبر داد.

محمود نگهبان سلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه در نشست عصر دیروز(دوشنبه یکم دیماه) کمیسیون تلفیق بودجه مصوبه‌ای مهم برای تأمین و استانداردسازی سامانه گرمایشی و سرمایشی مدارس به تصویب رسید، گفت: بر این اساس، یک بند الحاقی به تبصره یک لایحه بودجه به منظور جلوگیری از تکرار حوادث تلخی مانند آتش سوزی مدرسه شین آباد و زاهدان اضافه شد.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: این مصوبه با توجه به وظیفه آموش و پرورش در تأمین و استانداردسازی سامانه گرمایشی و سرمایشی مدارس با اولویت مدارس روستاها، تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی مدارس و هنرستان‌ها، پیشنهاد شد و سهم وزارت متبوع از 20 به 50 درصد افزایش یافت.

نگهبان سلامی یادآور شد: با این حساب، اعتبار اضافه شده در این بند برای تأمین و استانداردسازی سامانه گرمایشی و سرمایشی مدارس در سال 98 حدود 850 میلیارد تومان خواهد بود.

نگهبان سلامی و ساداتی نژاد در نشست کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1398

 

افزایش سهم اعتبارات نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور

وی ادامه داد: همچنین از محل بند (هـ) تبصره ۱؛ شرکت ملی نفت ایران مکلف است تا سقف مبلغ ۶۰ هزار میلیارد ریال از منابع دریافتی خوراک مایع تحویلی به پتروشیمی ها و پالایشگاه‌ها را به حسابی که نزد خزانه داری کل کشور افتتاح می شود، واریز کند که سهم آموزش و پرورش از این بند نیز 2 درصد افزایش پیدا کرد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 98 مجلس یادآور شد: در جزء 5 بند (هـ) تبصره 1 لایحه بودجه 98 آمده است که 3 درصد اعتبار برای "اجرای آسفالت و عایق رطوبتی مورد نیاز مدارس" در اختیار وزارت آموزش و پرورش (سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور) قرار گیرد که با مصوبه تلفیق این 3 درصد به 5 درصد افزایش پیدا کرد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:384057!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون