صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

438258 1398/08/25 16:15:26
0.0 (0)

عضو فراکسیون روحانیت مجلس:

مشکلات جهان اسلام در سایه اتحاد حل و فصل می شود

نماینده مردم محلات در مجلس تاکید کرد: مشکلات جهان اسلام در سایه اتحاد حل و فصل می شود.

علیرضا سلیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  به فرمایشات دیروز رهبر انقلاب درباره حفظ وحدت در جهان اسلام اشاره کرد و با تاکید بر ضرورت اتحاد مسلمانان جهان برای مقابله با تهدیدات استکبار جهانی، گفت: نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) منادی وحدت بین امت اسلامی بوده است از این رو برای خنثی کردن توطئه‌های دشمنان اسلام همه باید سیره نبی مکرم اسلام را مورد توجه و عمل قرار دهیم.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دشمنان اسلام چشم طمع به اتحاد مسلیمن دارد، تصریح کرد: از اختلاف بین شیعه و سنی فقط دشمن سود می برد همانطور که نمونه این ایجاد اختلاف را در برخی از کشورهای منطقه مشاهده می کنیم.

این نماینده مجلس در دوره دهم با بیان اینکه ایجاد اختلاف بین شیعه و اهل سنت از اهداف استکبار است و این برنامه استکبار همواره ادامه دارد، توضیح داد: مشکلات جهان اسلام در سایه اتحاد حل و فصل می شود.

سلیمی با اشاره به هوچی‌گری و ترویج اسلام هراسی از سوی استکبار جهانی، گفت: غرب جنایت‌کار و حکومت‌های مستکبر ضد اسلامی با به وجود آوردن گروه‌هایی همچون داعش این هدف را در سر می‌پرورانند که حس ترس و هراس را با نام دین حنیف اسلام همراه کنند.

وی تصریح کرد: مسلمانان را مشترکاتی مهمی چون خدا، قبله، پیامبر و کتاب آسمانی پیوند داده است ونباید به مسایل کوچکی که حتی ارزش پرداختن و بحث را ندارد مودت و همبستگی خود را زیر سوال ببریم که این کار اهداف دشمنان ما مبنی بر اختلاف بین شیعه و سنی را محقق می سازد.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اختلاف‌افکنی میان مسلمانان یکی از مهمترین راه‌های نفوذ دشمن است، توضیح داد: دشمنان دین اسلام دائماً سعی دارند که شکاف میان مسلیمن را دامن بزنند؛ چرا که با وجود تنازعات میان مسلیمن راحتر به منافع خود نائل می‌شوند؛ بنابراین لازمه مسدود کردن راه های نفوذ دشمن وحدت و برادری است که باید سرلوحه مسلمانان اعم از سنی و شیعه قرار گیرد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:438258!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون