صفحه اصلی » اخبار مجلس » اطلاع رسانی(مجلس)
458869 1399/04/03
0.0 (0)

دکتر قالیباف:

مردم مطمئن باشند که اولویت اول مجلس یازدهم حل مسائل اقتصادی و معیشتی است/ باید به بازار بورس عمق ببخشیم

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت اصلاح ساختار بودجه گفت: باید به بازار بورس عمق ببخشیم و عرضه در بازار بورس اولویت باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، دکتر محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز (سه شنبه 3 تیرماه) مجلس شورای اسلامی پس از استماع صحبت های پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی گفت: خدمت نمایندگان و مردم عزیز در مورد موضوعات اقتصادی تاکید می کنم که مردم عزیز مطمئن باشند که اولویت اول مجلس یازدهم مسائل اقتصادی و مسائل معیشتی مردم است. اولویت ما در نظارت است.

گزارش نوبه ای خواهیم داد

دکتر قالیباف تاکید کرد: همانطور که اشاره کردیم نظارت ما از حوزه اقتصادی شروع خواهد شد و کاملا ملموس، شفاف با مسئولان و وزرای دولت و سازمان های ذی ربط که این مسئولیت ها را دارند، نشست هایی برگزار می کنیم. مردم ما مطمئن باشند که ما به طور دقیق گزارشات نوبه ای را به آنها ارائه می دهیم. در عمل این اتفاق خواهد افتاد.

وی بیان کرد: علاوه بر نکاتی که آقای پورابراهیمی اشاره کردند، یکی از مشکلات کشور که به آن گرفتار هستیم، اصلاح ساختار بودجه کشور است. سالیان سال و  چند دهه است که همیشه بودجه با این ساختار، کسری داشته است و این کسری بودجه همیشه با مشکلاتی همراه بوده است و امروز شاهد این نقدینگی لجام گسیخته هستیم و مشکلاتی را فراهم کرده است.

رئیس قوه مقننه کشورمان تاکید کرد: اصلاح ساختار بودجه حتما در دستور کارهای مجلس است، در اولین جلسه ای که با دکتر نوبخت به مجلس آمدند، جلسه ای برگزار کرده و در همان تریبون درخصوص موضوع اصلاح ساختار بودجه صحبت شد و ایشان اصلاح ساختار بودجه را به سازمان برنامه و بودجه فرستادم و جلسات متعددی با بخش اقتصادی مجلس و سازمان برنامه و بودجه گذاشته شده است و جزو اولویت های اول مجلس یازدهم اصلاح ساختار بودجه است که بتواند به صورت ریشه ای به بخشی از این مشکلاتی که در کشور وجود دارد، رسیدگی کرده و سروسامان دهد.

وی با تاکید بر بازار بورس مطرح کرد: حتما در حوزه بازار بورس همه ، دولت مردان توجه داشته باشند و همکاران هم در کمیسیون اقتصادی تلاش خواهند کرد، به بازار بورس عمق دهند. در بازار بورس باید هم عمق بخشی باشد، هم بین تقاضا و عرضه اولویت با عرضه باشد و بازار بورس در حقیقت بتواند در بخش مربوط به تولید، نقدینگی را جذب کند و به سمت نقدینگی به سمت تولید حرکت کند.

دکتر قالیباف در ادامه تاکید کرد: بورس باید در حقیقت کمک تامین مالی تولید باشد. ان شالله که اشتغال و تولید و کنترل تورم را داشته باشیم، اهم از افزایش تولید و صادرات می توانیم تراز عرضه خودمان را در کشور مثبت و قویتر کنیم.

رئیس مجلس تاکید کرد: ما در بحث نظارت در اصل 44 قانون اساسی، در قانون رفع موانع تولید برای رونق کسب و کار و بهبود فضای رقابتی در اولویت کاری ماست. در ارتباط با بحث ارز  در کمیسیون اقتصادی با حضور رئیس بانک مرکزی و خود بنده این مطالب را دنبال می کنیم.

وی با اشاره به موضوع عدم تاخیر در تشکیل کمیسیون های مجلس بیان کرد: کمیسیون ها با تاخیر شکل نگرفته و در بازه زمانی خودش انجام شده و طبق آیین نامه شکل گرفته است. کمیسیون ها به وقت تشکیل شده و از یکشنبه تا امروز که سه شنبه است، کمیسیون اقتصادی سه جلسه گذاشته است و امروز بعدازظهر هم جلسه چهارم آن برگزار می شود.

نظرات کاربران

Parameter:458869!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون