صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
409046 1398/02/21
0.0 (0)

ملکشاهی راد:

مردم باید از اطلاعات مالی مسئولان مطلع باشند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: شفاف‌سازی زمانی محقق می‌شود که اطلاعات در اختیار مردم قرار گیرد، اگر قرار است اطلاعات در خصوص اموال مسئولان فقط در اختیار افراد خاصی قرار گیرد و مردم مطلع نباشند، بازهم شاهد شفافیت در این زمینه نخواهیم بود.

محمدرضا ملکشاهی‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص لزوم رسیدگی به اموال مسئولان، اظهار داشت: شفاف‌سازی زمانی محقق می‌شود که اطلاعات در اختیار مردم قرار گیرد، اگر قرار است اطلاعات در خصوص اموال مسئولان فقط در اختیار افراد خاصی قرار گیرد و مردم مطلع نباشند، بازهم شاهد شفافیت در این زمینه نخواهیم بود در همه جای دنیا این موضوع برای تحقق شفافیت مورد توجه قرار می‌گیرد و این حق مردم است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید سیستمی طراحی شود تا در آن مردم متوجه شوند که مسئولان چه میزان دارایی دارند، بیان کرد: در این سامانه با استفاده از اسناد رسمی و شماره حساب، می‌توان دارایی‍‌ها و میزان سرمایه مسئولان را شناسایی کرد و در اختیار مردم قرار داد.

وی افزود: رسانه‌ها و نهادهای ذی‌ربط باید این امکان را داشته باشند تا از اموال مسئولان سوال کنند و پاسخ‌های دقیق مسئولان منجر به شفاف‌سازی در این حوزه شود، اگر این مسیر طی شود، اعتماد مردم جلب می‌شود.

بعضا فیش حقوق مسئولان محرمانه است که همین امر یک رانت محسوب شده و مانع از شفافیت می‌شود

ملکشاهی راد با بیان اینکه در صورت طراحی سامانه‌ای برای شفافیت در حقوق و مزایای مسئولان، نباید از مردم این مسائل پنهان شود، ادامه داد: بعضا فیش حقوق مسئولان محرمانه است که همین امر یک رانت محسوب شده و مانع از شفافیت می‌شود.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر این سامانه طراحی شود تا حقوق و مزایای مسئولان مشخص شود، اگر ابهامی وجود داشته باشد، مسئولان توضیح می‌دهند، گفت: شفافیت به معنای این است که اطلاعات مالی مسئولان در دسترس مردم باشند و مسئولان در اتاق شیشه‌ای قرار گیرند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:409046!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون