صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس:

مراقبت از گروه‌های هدف تنها راه کاهش هزینه‌های دندانپزشکی است

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس، کاهش هزینه‌های دندانپزشکی را در گروی تعیین گروه‌های هدف از بین کودکان کمتر از 12 سال و زنان باردار و ارائه خدمات آموزشی و بهداشتی به آنها دانست.

محمد حسین قربانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد انتشار خبری از سوی عضو شورای عالی نظام پزشکی مبنی بر اینکه 70درصد مردم توان پرداخت هزینه‌های دندانپزشکی را ندارند، گفت: خدمات دندانپزشکی در تمام دنیا تحت پوشش بیمه‌ها قرار دارد، اما در روند ارائه خدماتشان با مشکلاتی پیرامون تامین نوع مواد مصرفی، تنوع اقداماتشان و محدودیت‌هایی که بیمه‌های تکمیلی دارند نیز مواجه هستند.

چرا در ایران نمی‌توان خدمات دندانپزشکی را تحت پوشش بیمه‌ها قرار داد؟

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید در حوزه دندانپزشکی به سمت ارائه خدمات آموزشی و بهداشتی حرکت کنیم، ادامه داد: آنچه باید در زمینه کاهش هزینه‌های دندانپزشکی مورد توجه قرار دهیم، تعیین گروه‌های هدف از بین کودکان 5تا 7 سال، دانش‌آموزان 7 تا 12 سال و زنان بادار به منظور ارائه خدمات آموزشی و بهداشتی در جهت پیشگیری از بروز مشکلات دهان و دندان است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: آنچه مسلم است به دلیل تنوع اقدامات درمانی در حوزه دندانپزشکی، پایین بودن سرانه بیمه کشور و بی‌توجهی دولت به انجام تعهداتش نسبت به بیمه‌ها نمی‌توان ارائه خدمات دندانپزشکی را به طور کامل تحت پوشش بیمه‌ها قرار داد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که حداقل هزینه‌های درمان در حوزه دندانپزشکی را از طریق بیمه پایه سلامت پرداخت کنیم، یادآور شد: بی‌تردید تحت پوشش بیمه قرار دادن تمام خدمات درمانی در حوزه دندانپزشکی همچون کشورهای توسعه‌یافته به GDP کشور بستگی دارد که تحقق آن با شرایط کنونی درآمد دولت بعید به نظر می‌رسد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:436336!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون