صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
393670 1397/12/17
0.0 (0)

لطفی:

مدیریت چهارشنبه سوری به مردم واگذار شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه برای حل مسائل اجتماعی باید از مردم کمک بگیریم، گفت: اگر مردم به مسائل اجتماعی و ناهنجاری های جامعه ورود کنند، تمامی مشکلات رفع خواهد شد.

حسن لطفی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزارى خانه ملت؛در رابطه با بازار داغ قاچاقچیان مواد منفجره ویژه چهارشنبه سوری گفت: چهارشنبه سوری یک رسمی قدیمی ایرانی است که در چهارشنبه‌های آخر سال برگذار می‌شود اما چند سالی است که به یکی از شب های پرحادثه ایران تبدیل شده است و با تغییر فرهنگ این جشن ساده و ایرانی گذشته جای خود را به انفجار انواع مواد محترقه است. مراسمی که بیشتر جوانان آن را باب کردند، آسیب‌ها و ناهنجاری‌هایی متعددی را به بار آورده است.

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از مشکلات کشور‌مان ورود دولت به فرهنگ است چرا که این کار عملاً مسائل فرهنگی و سنت‌ها اصیل رو به اضمحلال می‌کشاند. بی تردید اگر مردم  به ناهنجاری‌ها، بی‌نظمی‌ها و مسائل اجتماعی جامعه ورود کنند، تمامی مشکلات رفع خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم  با اشاره به ضرورت وجود کنترل اجتماعی مردمی تصریح کرد: در گذشته همسایه‌ها با نظارت اجتماعی به مسائل و ناهنجاری‌های اجتماعی ورود کرده و جشن‌ها و سنت‌های قدیمی را مدیریت می‌کردند، اما متاسفانه ورود دستگاه‌های دولتی به مسائل اجتماعی باعث شد، رفته رفته مردم خودشان را از ناهنجاری‌ها کنار بکشند و بی‌نظمی‌های اجتماعی را به  نیروی انتظامی واگذار کنند.

تنها راه بهبود  مشکلات اجتماعی، مشارکت همه‌جانبه مردم است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه برای حل مسائل اجتماعی باید از مردم کمک بگیریم، افزود: ما نمی‌توانیم برای مدیریت ناهنجاری‌ها و بی‌نظمی‌های شهری درب هر خانه پلیس بگذاریم، به عقیده بنده تنها راه بهبود مسائل و مشکلات اجتماعی، مشارکت همه‌جانبه مردم است که متاسفانه در جامعه ما مغفول مانده است. امروز‌ه هم باید خانواده‌ها با کنترل رفتار فرزندشان، باعث کاهش آسیب‌ها ناشی از انفجار مواد منفجره و تلافات روز چهارشنبه سوری شوند.  

لزوم تقویت فرهنگ نظارت اجتماعی 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با  اشاره به نقش آموزش در کاهش تلفات چهارشنبه سوری گفت: در مباحث دینی ما به این موضوع اشاره شده که اگر انسان نسبت به چیزی که منع شود، حریص‌تر می‌شود، بر همین اساس باید آموزش در راستای تقویت فرهنگ دیرینه نظارت اجتماعی مردم باشد، همچنین باید به مردم آموزش بدهیم که چگونه فرزندانشان را کنترل کنند و همان جشن شاد و آداب و رسوم کهن ایرانی را اجرا کنند.

مدیریت چهارشنبه‌سوری به مردم واگذار شود

لطفی با اشاره به اینکه حضور مردم در مسائل اجتماعی کم‌رنگ شده است، بیان کرد: مدیریت تمامی ناهنجاری‌های اجتماعی بر عهده نیروی انتظامی است، در صورتی که که اگر مردم به آن ورود کنند، شاهد چنینی مشکلات و تلفاتی نخواهیم بود. متاسفانه افراد سودجو از این خلاء اجتماعی سوء استفاده می‌کنند و برای کسب سود انواع و اقسام مواد منفجره را به فروش می‌رسانند.

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:393670!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون