صفحه اصلی » پروفایل کمیسیون » اخبار کمیسیون
437977 1398/08/21
0.0 (0)

نوروزی خبر داد

مخالفت کمیسیون قضایی با انتزاع سازمان زندان‌ها

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس از مخالفت این کمیسیون با انتزاع سازمان زندان‌ها از قوه قضائیه خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه امروز مقرر شد هیاتی برای نظارت بر سازمان زندان ها تشکیل شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی حسن نوروزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح دستور کار امروز ( سه شنبه، 21 آبان ماه ) کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از بررسی و تصویب سه ماده از لایحه حمایت از مالکیت ادبی و هنری خبر داد و گفت: ماده 79 تا 81 لایحه توسط نمایندگان بررسی و تصویب شد.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس مصوبه امروز اگر صوتی یا تصویری برای عموم پخش شود پدیدآورنده آن اثر حتی اگر اثر خود را به شخص دیگری فروخته باشد می‌تواند حق پخش دریافت کند و همچنین بر اساس مصوبه دیگر؛ حقوق آثاری که توسط سازمان صدا و سیما تولید و پخش و بازپخش و همچنین فروخته می‌شوند، به طور کامل در اختیار رسانه ملی است.

وی از بررسی طرح انتزاع سازمان زندان ها از قوه قضائیه و الحاق آن به وزارت کشور در نشست امروز خبر داد و گفت: موضوع انتزاع مورد مخالفت نمایندگان قرار گرفت اما مقرر شد مانند صدا و سیما هیاتی برای نظارت بر سازمان زندان‌ها تشکیل شود.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان یادآور شد: همچنین قرار شد کارگروهی تشکیل و نحوه و چگونگی تشکیل هیات نظارت را بررسی کند.

وی از حضور مسئولان و کارشناسانی از سازمان زندان ها، دادگستری، قوه قضائیه، نیروی انتظامی و مرکز پژوهش های مجلس در این نشست خبر داد.

نظرات کاربران

Parameter:437977!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون