صفحه اصلی » قانون گذاری » دستور جلسات کمیسیون ها » هفتگی کمیسیون ها

428364 1398/06/10
0.0 (0)

مخالفت کمیسیون بهداشت با تحقیق و تفحص از عملکرد جمعیت هلال احمر

کمیسیون بهداشت و درمان به تحقیق و تفحص از عملکرد جمعیت هلال احمر رای منفی داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در جلسه روز (یکشنبه، 10 شهریورماه ) با حضور مسئولین وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جهاد کشاورزی به بررسی موضوع "امنیت غذایی" پرداخت که بر اساس قانون برنامه ششم و پنجم توسعه، دو وزارتخانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جهاد کشاورزی موظف به حفظ آن هستند و بر اساس ماده 31 و 61 قانون برنامه پنجم و ششم توسعه، میزان سموم مواد غذایی و نوع سم باید کاملاً مشخص و تعیین شده باشد.

بر همین اساس دبیرخانه‌ای در وزارت بهداشت و درمان قرار دارد که یکی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز عضو این دبیرخانه است.

پس از طرح سوالات نمایندگان و ارائه گزارش مسئولان، نتیجه‌گیری از این بحث به جلسه دیگری موکول شد.

دومین دستور کار کمیسیون بهداشت، بررسی پیشنهاد تحقیق و تفحص از عملکرد جمعیت هلال احمر و سازمان‌های تابعه به درخواست یکی از نمایندگان بود که با حضور رئیس جمعیت هلال احمر صورت گرفت.

در این جلسه، سوالاتی در خصوص هدایای مردمی، بیمارستان‌های هلال احمر در خارج کشور و تولیدات جمعیت از جمله نساجی و واردات دارو‌ در قالب تعهدات هلال احمر، مطرح شد که نمایندگان سوال کننده از پاسخ رئیس جمعیت هلال احمر قانع نشدند و از همین رو موضوع بر اساس آیین‌نامه با حضور اکثریت اعضا در کمیسیون بهداشت و درمان به رای گذاشته شد که به آن رأی منفی دادند.

البته با درخواست نماینده سوال کننده، موضوع تحقیق و تفحص از عملکرد جمعیت هلال‌احمر به صحن علنی مجلس ارجاع می‌شود و هیئت رئیسه مجلس باید گزارش کمیسیون در این خصوص را در دستور کار صحن علنی قرار دهد.

نظرات کاربران

Parameter:428364!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون