صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

432446 1398/07/10 16:06:03
0.0 (0)

حسن‌پور:

مخالفت ها با روند تصویب لایحه تجارت مبنای کارشناسی ندارد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با یادآوری امکان بررسی بیشتر لایحه اصلاح قانون تجارت در صحن علنی از برخی منتقدان لایحه تجارت خواست به جای مخالفت‌های بی‌اساس پیشنهادهای اصلاحی ارائه دهند.

 شهباز حسن‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت به نقدهایی مبنی بر تصویب سریع و غیرکارشناسی کتاب اول لایحه اصلاح قانون تجارت اشاره کرد و گفت: باتوجه به حضور در مجلس از دوره هشتم در جریان بررسی این لایحه از آن زمان تاکنون هستم، بدین معنا که لایحه فوق در مجلس هشتم، نهم و دهم مورد بررسی کارشناسانه قرار گرفت و هیچ بندی از این لایحه بدون بررسی کارشناسان وزارت اقتصاد، سازمان برنامه و بودجه، مرکز پژوهش‌های مجلس، پارلمان بخش خصوصی، دیگر افراد خبره و... به تصویب نرسیده است.

امکان بررسی بیشتر لایحه اصلاح قانون تجارت در صحن علنی

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از جلسات در اتاق بازرگانی با حضور متخصصان برگزار شده است، افزود: افراد معتقد به بررسی بیشتر لایحه تجارت بدانند؛ امکان بررسی بیشتر این لایحه در صحن علنی مجلس وجود دارد چراکه هنوز بندهای بسیاری به تصویب نرسیده‌ و حتی ممکن است برخی از مواد به کمیسیون تخصصی جهت بررسی و اصلاح ارجاع شوند.

امکان بررسی بیشتر لایحه اصلاح قانون تجارت در صحن علنی مجلس وجود دارد چراکه هنوز بندهای بسیاری به تصویب نرسیده‌ و حتی ممکن است برخی از مواد به کمیسیون تخصصی جهت بررسی و اصلاح بیشتر ارجاع شوند

برخی منتقدان لایحه اصلاح قانون تجارت به جای مخالفت‌های بی‌اساس پیشنهادهای اصلاحی دهند

وی به برخی منتقدان تصویب لایحه تجارت توصیه کرد که به جای مخالفت‌های بی‌اساس پیشنهادهای اصلاحی ارائه دهند، هرچند برخی از رسانه‌ها بدون حضور در کمیته‌ها، کمیسیون‌ها و جلسات تخصصی بررسی لایحه فوق، علیه آن گزارش تهیه می کنند درحالی که لایحه فوق در 3 دوره مجلس مورد بررسی قرار گرفته است.

برخی افراد تخریب مجلس را در آستانه انتخابات دنبال می‌کنند

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی معتقد است اکنون با توجه به نزدیکی به انتخابات یازدهمین دوره مجلس برخی افراد به عمد تخریب مجلس را دنبال می‌کنند چراکه منافع آن‌ها در این کار است، درحالی که این تخریب‌ها به‌معنای زیرسوال بردن تمامیت مجلس است نه یک نماینده، که این کار به ضرر تمام جامعه خواهد بود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:432446!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون