صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
406387 1398/02/11
0.0 (0)

حسن‌بیکی:

محور مقاومت مانع تحقق طرح خاورمیانه جدید آمریکایی‌ها است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد آمریکایی ها درصدد زمینه چینی برای تحقق طرح خاورمیانه جدید هستند اما محور مقاومت سد بزرگی بر سرراهشان خواهد بود.

ابوالفضل حسن بیکی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت خاورمیانه و تحولات جدید در این منطقه، گفت: آمریکایی ها طی سال های گذشته طرح شکل گیری خاورمیانه جدید را بر اساس نقشه ها و دسیسه هایشان بیان کردند و طبق برنامه ریزی ها مستقیما وارد جنگ در کشورهایی همچون عراق و افغانستان شدند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید یادآور شد ایالات متحده میلیاردها دلار در جنگ افغانستان و عراق هزینه کرد اما نتوانست زمینه طرح خاورمیانه جدید را فراهم کند.

وی با اشاره به اینکه ایجاد جنگ های نیابتی با بهره گیری از تروریست هایی همچون گروه تکفیری داعش از دیگر نقشه های آمریکایی ها برای رقم زدن تحولات جدید بود، ادامه داد: خوشبختانه با رویکرد انقلابی ایران و شکل گیری انسجام بین کشورهای منطقه، داعش نیز نتوانست به طور شایسته برای کاخ سفید نقش ایفا کند از این رو با ایستادگی محور مقاومت مواجه و نابود شد.

خاورمیانه

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه امروزه نیز آمریکایی ها تلاش می کنند با استفاده ابزاری از کشورهای عربی حاشیه خلیج فاس مانند عربستان سعودی نقشه های خودشان را اجرایی کنند، تصریح کرد: این طرح نیز با شکست مواجه است چراکه بین کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس نیز اختلاف نظرهای جدی وجود دارد و به وضوح می تواند چنددستگی را بین این متحدان ایالات متحده مشاهده کرد.

حسن بیکی با اشاره به اینکه کشورهای غربی به سرکردگی آمریکا تلاش می کنند از طریق حمایت مادی و اطلاعاتی گروه های تکفیری همچنان آتش درگیری های منطقه ای در سوریه، عراق و افغانستان را روشن نگه دارند، افزود: این مهم در حالیست که تجربه مقابله با داعش از سوی جبهه مقاومت، نشان می دهد که توانایی تسلط بر غرب آسیا از سوی آمریکا وجود ندارد اما با ابزارهای مذکور می توانند آسیب های مقطعی را ایجاد کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین امیدواریم کشورهای منطقه با الگوگیری از مثلث اتحاد ایران، روسیه و ترکیه مقابل اقدامات خصمانه ایالات متحده و سایر کشورهای خارجی ایستادگی کنند تا شاهد خاورمیانه ای عاری از درگیری و نزاع باشیم./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:406387!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین