صفحه اصلی » نظارت » اصل نودم
388683 1397/10/18
0.0 (0)

محمدی: نبود سند آمایش سرزمین مشکل ساز شده است

رئیس کمیسیون اصل نود قانون اساسی در مجلس گفت: اگر اختیارات هیات دولت به مدیران محلی و استانداران تفویض شود، نتایج بسیار مثبتی حاصل می شود و رویکرد دولت برای تفویض اختیارات خود به مدیران محلی نیز مثبت ارزیابی می شود.

داود محمدی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت درخصوص افزایش اختیار مدیران استانی اظهار داشت: نگاه ما به این موضوع که اختیار مدیران مرکزی به مدیران استانی تفویض شود مثبت است.

رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مسئولین هر استان مشکلات و ظرفیت های استان را از نزدیک می شناسند و بررسی های میدانی دقیق تری را انجام می دهند، در هر حوزه ای مسئولان استانی می توانند گزارش دقیقی را ارائه کنند و امکان بررسی آن نیز وجود دارد.

 

رویکرد دولت برای تفویض اختیارات به مدیران محلی مثبت است

وی افزود: تفویض اختیارات مدیران مرکزی به مدیران محلی می تواند در تسهیل و تسریع امور موثر باشد.

محمدی بیان کرد: اگر اختیارات هیات دولت به مدیران محلی و استانداران تفویض شود نتایج بسیار مثبتی حاصل می شود و رویکرد دولت برای تفویض اختیارات خود به مدیران محلی نیز مثبت ارزیابی می شود.

 

تهیه طرح های جامع و تفصیلی شهرهای زیر 50 هزار نفر باید در استانها انجام شود

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون به دنبال این هستیم که در حوزه وزارت راه و شهرسازی طرحهای جامع و تفصیلی شهرهای زیر 50 هزار نفر را به استانها محول کنیم.

وی افزود: اکنون تهیه طرح های جامع و تفصیلی شهرهای زیر 50 هزار نفر باید در شورایعالی معماری و شهرسازی انجام شود که این امر مستلزم آن است که در نوبت قرار گیرند و یک به یک بررسی شوند، با وجود تعداد بالای شهرهای زیر 150 هزار نفر تراکم بی جهتی در پایتخت ایجاد می شود و بهتر است اختیار تهیه این طرح به استانها واگذار شود.

 

عدم وجود سند آمایش سرزمین مشکل ساز شده است

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم وجود سند آمایش سرزمین مشکل ساز شده است گفت: مدیران محلی به مشکلات و ظرفیت ها اشراف دارند و همین مساله سبب   می شود که در درازمدت افزایش اختیار استانداران و مدیران محلی مفید واقع شود.

محمدی با بیان اینکه در برخی از موضوعات مانند هدفمندی یارانه ها ممکن است اعطای اختیارات به مدیران استانی با مشکل مواجه شود زیرا زیرساخت های لازم وجود ندارد اظهار داشت: اکنون برای آنکه در استانها بتوانیم بررسی های دقیق و جامعی داشته باشیم و از این امکان به عنوان یک مزیت استفاده شود باید کارگروهی در استانها شکل گیرد و در موضوع یارانه ها کار شود و با برنامه ریزی دقیق و منسجم دهک هایی که استحقاق دریافت یارانه دارند برخوردار شوند تا اقشار ضعیف و آسیب پذیر صدمه نبینند.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیچ مرجع معینی اکنون برای بررسی وضعیت افرادی که یارانه آنها قطع شده مشخص نشده است گفت: اعطای این اختیار به استانها ایده خوبی است ولی در اجرا باید دقت شود تا به نحو مطلوبی انجام شود.

نظرات کاربران

Parameter:388683!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین