صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار کمیسیون ها

496236 1400/06/16 18:00:00
0.0 (0)

محرز شدن استنکاف صالحی از اجرای قانون راهبردی لغو تحریم‌ها در کمیسیون اصل نود مجلس

گزارش کمیته سیاسی، نظامی و امنیتی کمیسیون اصل نود درباره اجرای قانون راهبردی برای لغو تحریم‌ها، حاکی از احراز استنکاف رئیس سابق سازمان انرژی اتمی در امتناع و یا ممانعت از اجرای این قانون است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی؛ نشست عصر امروز(سه شنبه، ۱۶ شهریورماه) کمیسیون اصل نودم قانون اساسی به بررسی پرونده‌های موجود در کمیته‌های این کمیسیون و ارائه گزارش از سوی آنها اختصاص داشت و در این نشست گزارش کمیته سیاسی، نظامی و امنیتی کمیسیون پیرامون اجرای قانون راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ایران قرائت شد.

این قانون در ۱۲ آذرماه سال ۱۳۹۹ به تصویب مجلس رسید و سازمان انرژی اتمی را موظف به اجرای مفاد آن کرد که بر اساس کارشناسی‌های مختلف و جلساتی که با رییس سابق سازمان انرژی اتمی و معاونین این سازمان در کمیسیون اصل نود برگزار شد و نیز ارسال نامه حاوی سوالات مختلف از آقای علی اکبر صالحی، استنکاف وی در امتناع و یا ممانعت از اجرای این قانون محرز شد.

بر این اساس مقرر شد گزارش کامل این موضوع که به تصویب اعضای کمیسیون اصل نود رسیده است، جهت قرائت در صحن علنی به هیأت رئیسه مجلس ارجاع شود.

نظرات کاربران

Parameter:496236!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون