صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
433999 1398/07/21
0.0 (0)

فرهنگی:

محدود کردن آموزش زبان خارجی به یک زبان کار درستی نیست

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی گفت: در کشور ما باید کسانی که علاقمند به تحصیل  در سایر زبان ها هستند آزادی عمل داشته باشند و محدود کردن آموزش زبان خارجی به یک زبان شاید امر درستی نباشد.

محمدحسین فرهنگی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره طرح یک فوریتی رفع انحصار از زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور، گفت: مطرح شدن این طرح به معنای این نیست که لزوما به دنبال یک مصوبه نهایی در این زمینه هستیم بلکه طرح موضوعی است که ابتدا در کمیسیون‌های مربوطه مجلس بررسی می شود و باید ببینیم که آیا در مجلس دهم فرصت رسیدگی به آن می رسد یا خیر.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر زبان واحدی به عنوان زبان خارجی در مدارس کشورمان و صورت رسمی تدریس می‌شود در حالی که  حتی برای تدریس زبان‌های ریشه‌دار محلی هیچ فرصتی را قائل نشدیم.

وی با اشاره به اینکه به طور طبیعی در دنیا کشورهای زیادی هستند که با زبان هایی چون فرانسوی، عربی و آلمانی گفتگو می کنند، ادامه داد: بر این اساس در کشور ما هم باید کسانی که علاقمند به تحصیل  در سایر زبان ها هستند آزادی عمل داشته باشند و محدود کردن آموزش زبان خارجی به یک زبان شاید امر درستی نباشد.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین آموزش‌های زبان خارجی هم آنطور که باید و شاید کارآمد نیست و آموزش های موجود ما به گونه‌ای نبوده که کسی را مسلط به زبان انگلیسی کند.

فرهنگی با بیان اینکه طرح رفع انحصار از زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور نیاز به بحث های کارشناسی دارد، تصریح کرد: در کمیسیون های مربوطه در این باره بحث و بررسی خواهد شد و امیدواریم که به جمع بندی خوبی برسیم./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:433999!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین