صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
کاتب با اشاره به آئین نامه داخلی مجلس:

مجلس تا پایان بررسی لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده باید همه روزه جلسه داشته باشد

رئیس کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس گفت: مجلس تا پایان رسیدگی به لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده باید همه روزه به جز روزهای تعطیل جلسه داشته باشد و نباید دستور کار دیگری را بررسی کند.

غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با بیان اینکه اگر بررسی دستور کاری طی 6 جلسه به پایان نرسد، آئین نامه داخلی مجلس روند ادامه بررسی این دستور کار را بصورت ویژه مشخص کرده است، اظهار داشت: بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده پس از 6 جلسه متوالی هنوز به اتمام نرسیده است و باید به صورت ویژه بررسی آن ادامه پیدا کند.

رئیس کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر با  6 جلسه، بررسی یک دستور کار به پایان نرسد، براساس آئین نامه داخلی مجلس باید جلسات صحن علنی مجلس در غیر از روزهای تعطیل ادامه پیدا کند تا منجر به اتمام بررسی آن دستور کار شود.

وی افزود: با توجه به اینکه لایحه مالیات بر ارزش افزوده در 6 جلسه بررسی به اتمام نرسیده است، یقینا باید فقط این موضوع در دستور کار مجلس قرار گیرد تا به پایان برسد.

براساس تبصره 2 ماده 97 قانون آئین نامه داخلی مجلس آمده است؛ مجلس برای رسیدگی به طرح‌ها و لوایحی که در شش‌ جلسه به اتمام نرسد از جلسه هفتم همه ‌روزه به‌جز روزهای تعطیل تشکیل می‌شود و افزایش ساعت هر جلسه با رأی مجلس است./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:433288!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون