صفحه اصلی » پروفایل کمیسیون » لوایح و طرح های کمیسیون
439063 1398/09/05
0.0 (0)

لایحه اصلاح ماده (19) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی

لایحه اصلاح ماده (19) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در دست بررسی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی لایحه اصلاح ماده (19) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در دست بررسی است.

 

متن نامه ارسالی از سوی رییس جمهور به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر لاریجانی

رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

لایحه «اصلاح ماده (19) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی» که بنا به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی در جلسه مورخ 28/5/1397 هیأت وزیران به‌تصویب رسیده است، جهت طی تشریفات قانونی به پیوست تقدیم می‌شود.

حسن روحانی

رئیس جمهور

متن این لایحه به شرح زیر است:

 

مقدمه (دلایل توجیهی):

نظر به اهمیت و ضرورت حفظ سلامت کودکان در خودرو و کاهش مخاطرات ناشی از آن و با توجه به سومین گزارش جهانی وضعیت ایمنی راه (2015) سازمان بهداشت جهانی مبنی بر فوت متوسط روزی دو نفر سرنشین کودک تا سن هشت سال در خودرو در سالهای 1393 تا 1395 و همچنین نتایج مطالعات تطبیقی در بیشتر کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه مبنی بر الزام استفاده از صندلی کودک در وسایل نقلیه شخصی سواری، لایحه زیر برای طی تشریفات قانونی تقدیم می‌شود:

 

عنوان لایحه: اصلاح ماده (19) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی

ماده‌واحده- ماده (19) به‌شرح زیر اصلاح و تبصره قبلی به‌عنوان تبصره (1) تلقی و یک تبصره به‌عنوان تبصره (2) به آن الحاق می‌شود:

ماده 19- بستن کمربند ایمنی برای رانندگان و کلیه سرنشینان انواع خودروهای در حال حرکت در کلیه راهها، استفاده از صندلی کودک برای کودکان در انواع خودروهای سواری شخصی و همچنین استفاده از کلاه ایمنی استاندارد برای رانندگان و ترک‌نشینان هر نوع موتورسیکلت اجباری است. با متخلفان برابر جریمه پیش‌بینی‌شده در جدول جرایم رانندگی برخورد می‌شود.

تبصره 2- آیین‌نامه اجرائی استفاده از انواع صندلی کودک (برحسب سن، قد و وزن) ظرف مدت سه‌ماه پس از لازم‌الاجراء شدن این قانون توسط کمیسیون‌ ایمنی راههای کشور تهیه شده و با پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی به‌تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

نظرات کاربران

Parameter:439063!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین