صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1397/12/16
0.0 (0)

میرزایی نیکو:

قوه مجریه چه زمانی می‌تواند مجددا لایحه اصلاح ساختار دولت را به مجلس ارائه کند؟

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: اگر 6 ماه از زمان ارائه لایحه قبلی در مورد اصلاح ساختار دولت گذشته باشد، دولت دوباره می‌تواند لایحه اصلاح ساختار دولت را تقدیم مجلس کند.

قاسم میرزایی نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اعتقاد قوه مجریه به اصلاح ساختار وزارتخانه‌ها، اظهار داشت:  دولت لایحه اصلاح ساختار را به مجلس ارائه کرد و کمیسیون ویژه‌ای نیز برای این موضوع در قوه مقننه تشکیل شد، کارشناسان بررسی کردند اما کمیسیون ویژه نظر مثبتی در خصوص اصلاح ساختار دولت نداشت، سپس این لایحه به صحن آمد و نمایندگان در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با اصلاح ساختار دولت مخالفت کردند.

دولت هرجایی تریبونی داشته از لزوم تفکیک وزارت "صمت" گفته است

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دولت در هر جایی که فرصت صحبت داشته و با نمایندگان گفت‌وگو کرده، موضوع تفکیک وزارت "صمت" را گفته است و اگر اصلاحاتی در این حوزه انجام نشود رزق مردم با گستردگی که این وزارتخانه دارد، دچار مشکل می‌شود.

وی با بیان اینکه بخشی از این مشکلات نیز مربوط وزیر مربوطه است که نمی‌تواند قائم مقام مناسبی را انتخاب کند، افزود: اگر 6 ماه از لایحه قبلی گذشته باشد، دولت دوباره می‌تواند لایحه اصلاح ساختار دولت را تقدیم مجلس کند.

دولت همچنان بر اصلاح ساختار برخی وزارتخانه‌ها تاکید دارد

میرزایی نیکو ادامه داد: دولت همچنان بر اصلاح ساختار خود تاکید دارد و اگر چه به لحاظ قانونی در فرصت 6 ماه پس از رد لایحه اصلاح ساختار دولت در مجلس نتوانسته لایحه‌ای را ارائه کند، اما هرجایی که تریبونی را به دست آورده به صورت شفاهی بر لزوم اصلاح ساختار دولت تاکید کرده است.

نماینده مردم فیروزکوه و دماوند در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس جمهور اصلی‌ترین موضوعی که در روز تقدیم لایحه بودجه، مطرح کرد، موضوع اصلاح ساختار دولت بود.

امکان موافقت مجلس با لایحه اصلاح ساختار دولت در صورت ارائه مجدد

وی افزود: اگر بار دیگر لایحه اصلاح ساختار دولت را به مجلس ارائه کنند، ممکن است نمایندگان این بار با لایحه موافقت کنند زیرا اصرار دولت را دیده‌اند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی از گیرهای مهم در بحث رزق مردم، تفکیک وزارتخانه صمت است تا بتوانند هر دستگاهی در شرایط تحریمی کار خود را انجام دهد./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:393639!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین