صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
کاتب در نطق میان دستور:

قوه قضائیه افراد مرتبط با "روح‌الله زم" را دستگیر کند

یک عضو فراکسیون مستقلین مجلس از قوه قضاییه تقاضا کرد افرادی که به روح‌الله زم اطلاعات غلط می‌دادند را دستگیر کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، غلام رضا کاتب در نشست علنی امروز (دوشنبه 13 آبان ماه) در نطق میان دستور خود با تبریک روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، تسخیر لانه جاسوسی، روز دانش‌آموز و دانشجو، گفت: آمریکای جنایت کار باید بداند تا زمانی که دست از شیطنت و دسیسه علیه ملت ایران بر ندارد همچنان مورد تنفر ملت ایران است و امروز مسئولان در سایه وحدت و تصمیمات عقلانی و تصمیمات جهانی عزت ایران اسلامی را رقم خواهند زد.

غلامرضا کاتب نماینده گرمسار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قانونگذاری مانند دیگر فرایندهای جامعه نیازمند ارتقاء و بهبود مستمر است لذا در این راستا با عنایت خواسته رهبر انقلاب، سیاست‌های کلی نظام مبنی بر قانون‌گذاری برای رفع نارسایی‌ها، ابلاغ شده است لذا قوای سه گانه باید در این راه گامی استوار بردارند و مجلس را در راس امور حفظ کنند. رویکرد اساسی مقام معظم رهبری در ابلاغ این سیاست‌‌ها توجه به تعیین اولویت‌های قانون‌گذاری با محوریت در گره‌گشایی از امور اجرایی کشور است.

این نماینده مجلس اظهار کرد: عمل به تکالیف مذکور می‌تواند در انسجام و وحدت میان قوا و کارآمد کردن آن‌ها موثر باشد، همچنین ترویج و تمکین به قانون مانع از جلوگیری از تشتت نخبگان، اندیشمندان، نهادهای حاکمیتی و جریان‌های سیاسی خواهد شد.

عضو فراکسیون مستقلین مجلس ادامه داد: اجرای بند ۱۴ سیاست‌های ابلاغی مبنی بر پیش‌بینی و سازکارهای کارآمد قانونی برای بازنگری قوانین، مقررات نهادها، تشکلات شورای عالی و صلاحیت ذاتی قوای سه گانه در قوانین مرتبط موجب نظارت، طبیق قوانین و مقررات‌ها با قانون اساسی در تمامی نهادهای تصمیم‌ساز خواهد شد و مجلس شورای اسلامی می‌تواند مغایرت قانون اساسی با سایر قوانین را به خوبی کنترل کند.

وی بیان کرد: مجلس به‌عنوان مرجع اصلی قانون‌گذاری (به‌ویژه کمیسیون آیین‌نامه داخلی) توانسته با اخذ نظرت کارشناسی پس از ابلاغ سیاست‌گذاری‌ها قدم‌های متعددی در اجرای شدن تکلیف آن بردارد و به‌یقین با اصلاح قانون آیین‌نامه در جهت ارتقاء جایگاه و افزایش اقتدار و تحقق اهداف سیاست‌ها قدم‌های موثر دیگری نیز برخواهد داشت.

کاتب در تذکراتی درباره حوزه انتخابیه خود گفت: علی‌رغم تذکرات متعدد در مورد تکمیل سد نمرود با 95 درصد پیشرفت و بهره برداری آزمایشی، مردم گرمسار از وزارت نیرو و سازمان برنامه و بودجه انتظار تخصیص بودجه برای تکمیل آن را دارند.

وی همچنین افزود: از سازمان برنامه و بودجه و وزارت نیرو درخصوص آب شرب انتظار داریم در جهت اتمام و بهره برداری آن تلاش مضاعف صورت گیرد.

کاتب خطاب به وزیر صنعت گفت: انتظار است به تعهدات خود عمل کنید چراکه درخصوص مصوبات سفر هیات دولت به استان و انعقاد 5 تفاهم‌نامه با سازمان گسترش جهت استقرار واحد صنعتی مهم در منطقه ویژه اقتصادی گرمسار با موقعیت خاص اقتصادی هنوز اقدامی صورت نگرفته است.

این نماینده مجلس با تشکر از اطلاعات سپاه برای دستگیری روح‌الله زم که در تخریب چهره‌های نظام تلاش می‌کرد، افزود: امروز از قوه قضاییه تقاضا داریم نسبت به شناسایی افراد معاند مرتبط با زم که اطلاعات غلط در اختیار او می‌گذاشتند را شناسایی کرده و برابر قانون آن‌ها برخورد شود.

رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس بیان کرد: از همکاران انتظار دارم در راستای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری تلاش کنند چراکه موجب انسجام و همدلی تمامی قوای کشور خواهد شد، همچنین نهادهای تصمیم‌ساز دیگر نمی‌توانند برخلاف قانون اساسی و شرع مقدس تصمیم‌گیری کنند و انشاءالله کمک کنیم بتوانیم یک نهاد مهم تصمیم‌ساز را در کشور نهادینه کنیم./

پایان پیام   

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:436643!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون