صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
425714 1398/05/25
0.0 (0)

سعیدی تاکید کرد؛

قطارهای فرسوده مترو تهران باید تعویض شوند

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: قطارهایی در مترو تهران وجود دارند که فرسوده شده و حتی می‌توان گفت امنیت جانی و روانی مردم را با استفاده از این قطارها به خطر می‌اندازیم .

محمداسماعیل سعیدی؛ نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص وضعیت ناوگان حمل و نقلی کشور با بیان اینکه ناوگان حمل و نقل ایران فرسوده ترین ناوگان حمل و نقل در منطقه هستند افزود: مدت زیادی است که خودروسازان اعلام آمادگی کردند که می‌توانند خودروهای کشنده و سایر خودروهای بین شهری نو تولید کنند ولی متاسفانه حمایت لازم به عمل نمی آید و از طرفی تسهیلات لازم در اختیار خریداران نیز قرار نمی گیرد.

وی گفت: قیمت خودروهای کشنده حدود یک میلیارد تومان است که فرد عادی نمی تواند آن را خریداری کند چون هزینه‌های خرید بالا رفته است، دولت باید تسهیلات لازم و ارزان قیمت را در اختیار مشتریان قرار دهد تا بدین طریق مردم را برایرتعویض خودرو های فرسوده  با خودروهای جدید تشویق کنند.

عدم جایگزینی بنزین یورو۶ با سایر بنزین ها

سعیدی ادامه داد: استانداردهای لازم برای تامین سوخت یورو ۶ مورد نیاز در کشور ما برای کشنده ها وجود ندارد و باید دولت این مشکل

بنزین یورو ۱،۲،۳ تقریباً در دنیا از رده خارج شده است ولی در کشور ما همچنان استفاده می شود این معضل باید حل شود که ما هنوز نتوانستیم بنزین یورو ۶ را جایگزین بنزین‌های دیگر کنیم.

را حل کند، در حال حاضر نیز بنزین یورو ۱،۲،۳ تقریباً در دنیا از رده خارج شده است ولی در کشور ما همچنان استفاده می شود این معضل باید حل شود که ما هنوز نتوانستیم بنزین یورو ۶ را جایگزین بنزین های دیگر کنیم.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: متاسفانه بالاترین آمار خودروهای فرسوده مربوط به استان های شمال غربی کشور اعم از آذربایجان شرقی غربی و اردبیل است، چنانچه ناوگان حمل و نقل کشور نوسازی شود می‌توانیم ارتباطات بهتری در گمرکات مرزی با ترکیه، عراق، آذربایجان و ارمنستان داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه در شهر تهران قطارهایی در مترو وجود دارند که فرسوده شده و حتی می‌توان گفت امنیت مردم را با استفاده از این قطارها به خطر می‌اندازیم افزود:مترو علاوه بر اینکه فرسوده است در شهرهایی مثل تبریز فقط دو خط آن به بهره برداری رسیده و تاثیر زیادی هم در کاهش ترافیک و حمل و نقل عمومی نداشته است.

قطارهای فرسوده مترو تهران باید تعویض شوند

سعیدی تاکید کرد: قطارهای فرسوده به ویژه در مترو تهران باید تعویض شوند. امنیت جانی و روانی مسافران یکی از موضوعات موثر در توسعه کشور و یکی از شاخصه‌های توسعه ناوگان حمل و نقلی است که باید این ناوگان چه در بخش هوایی چه زمینی و چه دریای تجهیز و نوسازی شود.

پایان پیام/

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:425714!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون