صفحه اصلی » اخبار مجلس » اطلاع رسانی(مجلس)

496464 1400/06/21 21:43:00
0.0 (0)

در دیدار نخست وزیر عراق:

قالیباف: باید تمهیداتی فراهم شود تا افراد واکسینه شده بتوانند در پیاده‌روی اربعین شرکت کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار نخست وزیر عراق با تاکید بر ارتقای و تعمیق روابط دو کشور و تاثیر آن بر تحولات منطقه با اشاره به انجام واکسیناسیون در ایران تاکید کرد باید تمهیداتی اندیشیده شود تا کسانی که واکسینه شده‌اند در پیاده روی اربعین شرکت کنند‌.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، محمدباقر قالیباف عصر روز یکشنبه (21 شهریور) در دیدار مصطفی الکاظمی تاکید کرد: تعمیق روابط دو کشور بر  مسائل منطقه ای به ویژه بر همسایگان تاثیرگذار است.

دکتر قالیباف در این دیدار با اشاره به مناسبات دوستانه و رو به رشد دو کشور گفت: افزایش ارتباطات تهران - بغداد در عرصه هاى مختلف به‌ویژه توسعه مبادلات اقتصادى و تجارى، نقش مهمى در تأمین منافع مردم دو کشور دارد.

وى همچنین افزود: افزایش تعاملات اقتصادى از طریق توسعه زیرساختهایى مانند راه آهن، جاده هاى مواصلاتى و بازارچه هاى مشترک مرزى، گام مهمى در رفع موانع موجود در مسیر توسعه ارتباطات اقتصادى و تجارى فیمابین است و موجب تحرک و پویایى در اقتصاد دو کشور و سایر کشورهاى همسایه مى گردد.

رئیس مجلس شوراى اسلامى در بخش دیگرى از سخنانش با انتقاد از سیاستهاى مخرب آمریکا در منطقه گفت: امریکا با اتخاذ سیاست هاى مغرضانه همواره سعى کرده تا منطقه را بطور مستمر در ورطه آشوب و ناامنى گرفتار سازد. 

دکتر قالیباف در ادامه تصریح کرد: همکارى هاى مشترک جمهورى اسلامى ایران، جمهورى عراق و سایر کشورهاى منطقه در تامین امنیت و ثبات ، میتواند سد محکمى در برابر اقدامات ثبات زدا و ناامن کننده آمریکا و همپیمانانش باشد. 

رئیس مجلس شوراى اسلامى گفت: افزایش تعاملات سیاسى، اقتصادى و پارلمانى فیمابین و رایزنى و مشورت مستمر میان تهران - بغداد در مسائل مختلف، در دستیابى دو کشور به رشد و توسعه مطلوب حائز اهمیت فراوانى است.

وی با اشاره به دخالت بیگانگان در تحولات منطقه با هدف ایجاد ناامنی گفت: به ما ثابت شده است که کشور های فرا منطقه ای هیچ گاه به نفع مصالح ایران و عراق تصمیم نمی گیرند و دو کشور باید با اتکا به ظرفیت های خود مسائل فی مابین را حل کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به درپیش بودن اربعین حسینی ضمن تاکید بر لزوم رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی در مراسم  مذهبی تاکید کرد: باید شرایطی مهیا شود که با رعایت پروتکل های بهداشتی افرادی که واکسینه شده و مشکلی ندارند امکان حضور در مراسم را پیدا کنند و ظرفیت پذیرش افزایش یابد.

 

مصطفی الکاظمی:حمایت‌های دولت و ملت ایران از مردم عراق رشته‌های انس بین دو کشور را مستحکم‌تر کرده است

مصطفى الکاظمى نخست وزیر عراق نیز در دیدار با رئیس مجلس شوراى اسلامى گفت: توسعه ارتباطات دوستانه و برادرانه فیمابین در عرصه هاى سیاسى، پارلمانى، اقتصادى و تجارى با جمهورى اسلامى ایران نزد دولت و ملت از اهمیت و اولویت فراوانى برخوردار است.

نخست وزیر عراق در دیدار با تاکید بر اهمیت روابط دو کشور در منطقه و تحولات مختلف بر ارتقای روابط ایران و عراق و افزایش همکاری های دوجانبه تاکید کرد.

وى همچنین افزود: تعاملات و گفتگوهاى مستمر میان مسئولان دو کشور در تسهیل و تقویت همکارى ها و رفع موانع احتمالی در مسیر توسعه مناسبات فیمابین تاثیر بسزایى دارد.

نخست وزیر عراق در ادامه با اشاره به مصائب مردم عراق در طول سالهاى زمامدارى حزب بعث تا اشغال آمریکا و همچنین حملات تروریستهاى داعش و مشکلات عدیده اقتصادى در سالهاى اخیر گفت: همواره قدردان کمکها و حمایتهاى دولت و ملت ایران در طول سالهاى سختى و محنت مردم عراق هستیم و این امر رشته هاى انس بین دو کشور را مستحکمتر از قبل کرده است.

وى در پایان این دیدار گفت: گسترش همکارى هاى ایران و عراق در موضوعات مختلف و مورد علاقه و تسرى آن به سایر کشورهاى منطقه ، نقش مهمى در توسعه، پیشرفت و آبادانى دو کشور و همسایگان دارد.

نظرات کاربران

Parameter:496464!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون