صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان

438351 1398/08/26 15:52:39
0.0 (0)

/نمایندگان پس از حمایت مقام معظم رهبری از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت/

فلاحت پیشه: هر چه سریعتر یارانه بنزین به حساب مردم واریز شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی می گوید دولت هر چه زودتر یارانه مربوط به افزایش قمیت بنزین را به حساب مردم واریز کند تا اثر یارانه ای این تصمیم در بودجه خانواده ها احساس شود.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به حمایت مقام معظم رهبری از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت، گفت: صحبت های مقام معظم رهبری مبنی بر این بود وقتی سران سه قوه تصمیمی می گیرند باید از آن حمایت کرد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار داشت: وقتی تصمیمی در سران قوا مطرح می شود به این معنا است که رئیس قوه قضایی در حوزه اجرایی نقش کمک کننده داشته باشد چرا که این قوه زیر مجموعه اقتصادی فنی ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: رئیس جمهور نیز موضوع را در هیات دولت مطرح کرده تا وزرای اقتصادی و غیر اقتصادی درباره آن بحث کنند سپس رئیس جمهور نظر کارشناسی هیات دولت را در سران قوا اعلام  می کند.

وی بیان داشت: دراین زمینه مجلس بارها با افزایش قیمت بنزین اعلام مخالفت کرده بود، حتی در مواردی که دولت لایحه بودجه، متمم و فوریت برای افزایش قیمت بنزین  آورده بود مجلس ابراز مخالفت کرده بود، دراین بین بارها تلاش شد با برگزاری نشست غیرعلنی و ارائه گزارش هایی در باب افزایش قیمت بنزین، این مورد به تایید نمایندگان برسند اما مجلس به شدت مخالفت کرد چرا که نمایندگان نزدیک ترین ارتباط را با بدنه اجتماعی دارند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: به نظر می رسد در نشست سران قوا نظر نمایندگان اعلام نشده است، انتظار نمایندگان این بود که اگر تصمیم در سران قوا اتخاذ می شود به اطلاع نمایندگان برسد و آنها محرم شمرده شوند.

فلاحت پیشه در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه افزایش قمیت بنزین وحی منزل نیست و باید جنبه های مثبت و منفی آن بررسی شود، تاکید کرد: باید در اسرع وقت مزیت یا یارانه اثرگذار این افزایش قیمت به حساب مردم واریز شود تا وقتی مردم متحمل گرانی می شود اثر یارانه ای آن را بر بودجه خانواده احساس کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین تصمیم کلی و شتاب زده ای است، اظهار داشت: باید این تصمیم به صورت آزمایشی اجرا شود تا معایب و مزیت های آن احصا و امکان تجدید نظر در آن وجود داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رهبر معظم انقلاب صبح امروز در درس خارج فقه با اشاره به طرح مدیریت مصرف سوخت فرمودند در این کار سررشته ندارم و نظرات کارشناسی نیز متفاوت است اما گفته بودم اگر سران سه قوه تصمیم بگیرند از آن حمایت می‌کنم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند سران قوا به پشتوانه کارشناسی یک تصمیمی گرفتند و طبعاً باید اجرا شود یقینا برخی مردم از این تصمیم نگران و ناراحت می شوند یا به ضرر آنهاست اما تخریب و آتش زدن کار مردم نیست کار اشرار است ضد انقلاب و دشمنان ایران همیشه از اینگونه تخریب ها و ناامنی ها حمایت کرده‌اند که اکنون نیز به همین کار مشغولند اینگونه مسائل ناامنی را که می تواند بزرگترین مصیبت هر کشور و جامعه بشود تشدید می‌کند هیچ انسان عاقل و علاقه‌مند به کشورش به این کارها دست نمی‌زند مسئولان هر چه می توانند دقت و مراقبت کند تا مشکلات این طرح برای مردم هر چه ممکن است کم شود.

رهبر انقلاب فرمودند: در تلویزیون دیدم مسئولان گفتند مراقبت می کنند که این افزایش قیمت بنزین به افزایش قیمت دیگر کالاها منجر نشود این مراقبت کاملاً لازم است گرانی برای مردم مشکلات زیادی ایجاد می‌کند همه مسئولان مراقب باشند مسئولان حفظ امنیت هم به وظایف خود عمل کنند مردم که همیشه با هوشیاری و بصیرت اقدام کرده‌اند این بار هم از افرادی که تخریب می کنند فاصله بگیرند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:438351!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون