صفحه اصلی » پروفایل کمیسیون » اخبار کمیسیون

460826 1399/05/19 00:00:00
0.0 (0)

بابایی کارنامی خبر داد

فرصت یک ماهه کمیسیون اجتماعی به وزارت راه‌ و شهرسازی برای تأمین خواسته نمایندگان سوال‌کننده

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، از تعیین فرصت یک ماهه این کمیسیون برای وزارت راه‌وشهرسازی جهت تامین خواسته نمایندگان سوال‌کننده در نشست امروز خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، علی بابایی کارنامی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در بیان دستورکار امروز(یکشنبه نوزدهم مردادماه) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: در این نشست سوال آقای صباغیان پیرامون مسائل مرتبط با راه آهن بافق و زیرساخت‌های توسعه آن، بکارگیری نیروهای بازنشسته، تامین امنیت شغلی کارگران و راه آهن این منطقه مطرح کرد.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توضیحاتی که وزیر راه و شهرسازی و رییس راه آهن کشور در پاسخ به سوال آقای صباغیان ارائه دادند، مقرر شد هیات ویژه‌ای از سوی وزیر برای پیگیری این موضوع به شهر بافق اعزام شود و تا ماه آینده نتیجه بررسی‌های خود را به کمیسیون گزارش دهند و چنانچه خواسته نماینده مربوطه تامین شد این سوال پس گرفته شود.

وی در تشریح جزییات سوال خود از وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: سالانه هر استان بیش از 200 میلیارد تومان متناسب با جمعیت و گروه‌های هدفی که در راهداری‌ها دارد برای تعمیر، نگهداری و ایمن‌سازی راه‌های روستایی، اصلی و فرعی هزینه می‌کند که باید عملیاتی شود، اما متاسفانه متوجه شدیم در کل کشور نیروهای انسانی از سال 82 به بعد در قالب طرحی، قراردادی یا حجمی در این بخش جذب شده‌اند که بلاتکلیف هستند، کما اینکه استان مازندران با جذب 500 نیروی انسانی سالانه حدود 50 میلیارد تومان از سرفصل ایمن‌سازی راه‌ها را به این حوزه اختصاص می‌دهد، چرا که برای تامین هزینه‌های این مهم ردیفی در بودجه پیش‌بینی نشده است.

بابایی کارنامی خاطرنشان کرد: آنچه مسلم است تکلیف این نیروها باید در سرفصل منابع انسانی مشخص شود و سازمان‌های برنامه و بودجه و اداری و استخدامی کشور بپذیرند که امنیت شغلی این افراد که در سمت‌های حساسی هم فعالیت دارند، تامین شود.

وی افزود: هم‌اکنون این بی‌نظمی در کل کشور مشاهده می‌شود، کما اینکه دستمزد تعداد 5 هزار نفر از محل تملک و دارایی مرتبط با راهداری و ایمن‌سازی زیرساخت‌های راه‌ها و جاده‌ها تامین می‌شود که در نهایت وزیر نیز بر این مهم اذعان داشت و قرار شد کمیته اداری و استخدامی کمیسیون این موضوع را با حضور نمایندگانی از سازمان‌های برنامه و بودجه و اداری و استخدامی کشور و وزارت راه و شهرسازی بررسی کند و نتیجه را به کمیسیون گزارش دهد که چنانچه مشکل رفع شد، قانع خواهم شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: در ادامه این نشست سایر اعضای کمیسیون هم به ارائه مشکلات حوزه انتخابیه خود و پیشنهاداتی در جهت رفع آنها در حوزه راه و شهرسازی پرداختند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مهمانان حاضر در این نشست، یادآور شد: در این نشست وزیر راه و شهرسازی، معاون منابع انسانی این وزارتخانه و رییس راه آهن کشور حضور داشتند.

نظرات کاربران

Parameter:460826!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون