صفحه اصلی » پروفایل کمیسیون » گزارشات کمیسیون

462847 1399/06/25 00:00:00
0.0 (0)

عواقب تاخیر در پرداخت اعتبارات مقابله با کرونا بررسی شد

اعضای کمیسیون بهداشت و درمان با حضور مهمانانی از وزارت بهداشت، دیوان محاسبات و خزانه داری کل کشور عواقب تاخیر در پرداخت اعتبارات مقابله با کرونا را مورد بحث وبررسی قرار دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در جلسه روز سه‌شنبه (25شهریورماه) میزبان سیدکامل تقوی‌نژاد معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نمایندگانی از  خزانه‌داری کل کشور، دیوان محاسبات، سازمان برنامه و بودجه و مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی بودند.

در این جلسه بررسی آخرین وضعیت تخصیص اعتبارات بودجه ۱۳۹۹ و یک میلیارد یورو تخصیصی برای مقابله و مدیریت عوارض ناشی از شیوع ویروس کرونا به بخش سلامت مورد بحث و بررسی قرار گرفت که در این زمینه تقوی نژاد به ارائه گزارش پرداخت. نمایندگان در این جلسه به تاخیر‌های صورت گرفته در پرداخت اعتبارات مقابله با کرونا انتقادات داشته و نسبت به عواقب این تاخیر‌ها که منجر به خستگی کادر درمانی، فرسودگی تجهیزات پزشکی می‌شود، هشدار داده و از مسئولان مدعو درخواست کردند هر چه سریع‌تر نسبت به پرداخت اعتبارات مذکور به بخش سلامت اقدام کنند.

گفتنی است، در پایان جلسه روز سه شنبه (25 شهریور) مقرر شد، بانک مرکزی، سازمان برنامه بودجه، دیوان محاسبات و وزارت بهداشت گزارش‌های خود را در خصوص میزان تخصیص اعتبارات حوزه سلامت به کمیسیون بهداشت ارائه کرده و همچنین وزارت بهداشت نیز مکلف شد، میزان مبالغ تخصیص یافته از صندوق توسعه ملی برای مقابله با کرونا به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور را به صورت کامل به این کمیسیون ارائه کنند.

نظرات کاربران

Parameter:462847!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون