صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
428706 1398/06/14
0.0 (0)

سلامی پاسخ داد:

علت رأی بالای حاجی میرزایی چه بود؟

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دلایل رأی بالای نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش را تشریح کرد.

محمود نگهبان سلامی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به رأی بالای محسن حاجی میرزایی برای وزارت آموزش و پرورش، عنوان کرد: یکی از استدلال‌های نمایندگان مجلس در پیش بودن مهرماه بود که با توجه به فاصله‌ سه هفته‌ای تا آغاز سال تحصیلی جدید، نمایندگان نمی‌خواستند بیش از این، وزراتخانه مهم آموزش و پرورش را معطل بگذارند.

نمایندگان نمی‌خواستند آموزش و پرورش در مهرماه بدون وزیر باشد

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مهم‎ترین مقطع زمانی برای برنامه ریزی در آموزش و پرورش همین زمان فعلی است، گفت: نمایندگان نمی‌خواستند وزارت آموزش و پرورش در مهرماه بدون وزیر باشد.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از استدلال‌های نمایندگان برای اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، هماهنگی حاجی میرزایی با دولت است که از همین مسیر بتواند بسیاری از مشکلات فرهنگیان را حل و فصل کند.

نگهبان سلامی یادآور شد: احتمال نبود گزینه بهتر از محسن حاجی میرزایی نیز یکی دیگر از دلایلی بود که نمایندگان به وی اعتماد کردند، در هر صورت ممکن بود پس از رأی عدم اعتماد به وزیر آموزش و پرورش فردی معرفی شود که نه با دولت هماهنگ باشد و نه با آموزش و پرورش سنخیتی داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، وعده حاجی میرزایی در زمینه پرداخت مطالبات فرهنگیان را نیز یکی دیگر بارقه‌های امید برای رأی اعتماد به وزیر آموزش و پرورش دانست و اظهار امیدواری کرد که رای قاطع نمایندگان به حاجی میرزایی بسترساز اجرای سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش و ارتقا کمی و کیفی سیاست‌های این وزارتخانه مهم شود.

به گزارش خانه ملت، نمایندگان مجلس روز گذشته (چهارشنبه ۱۳ شهریور) با 200 رأی موافق، 48 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 255 آرای ماخوذه تصدی وزارت آموزش و پرورش را به محسن حاجی میرزایی سپردند./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:428706!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون