صفحه اصلی » اخبار مجلس » اخبار صحن مجلس

496350 1400/06/17 15:24:00
0.0 (0)

عزم جزم خانه ملت برای تسهیل صدور مجوزهای کسب وکار

خانه ملتی‌ها در نشست امروز مجلس علاوه بر قرائت گزارش کمیسیون بهداشت درباره حادثه آتش سوزی کلینیک درمانی سینامهر با در اولویت قرار گرفتن طرح «تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار» موافقت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی نشست علنی چهارشنبه 17 شهریور ماه 1400 مجلس شورای اسلامی به ریاست دکتر محمدباقر قالیباف رأس ساعت 8 و  13 دقیقه و با حضور 195 نفر از نمایندگان آغاز شد.

دکتر قالیباف در نطق پیش از دستور خود سالروز قیام خونین مردم تهران در هفدهم شهریورماه 1357 را گرامی داشت و گفت: قیام هفدهم شهریور؛ قیامی است که در یک برهه حساس و خاصی از انقلاب توانست ذات پلید رژیم ستمشاهی را به نمایش بگذارد.

ادامه بررسی طرح‌ تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی به عنوان اولین دستور کار امروز صحن اعلام شد که بر این اساس نمایندگان وظایف و ترکیب کمیته ساماندهی تشکل‌های صنفی کشاورزی و منابع طبیعی را مشخص کردند.

همچنین در ادامه با تصویب نمایندگان مسئولیت تعیین سوخت همه بخش‌های دخیل در کشاورزی اعم از ماشین‌های کشاورزی و واحدهای تولیدی به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شد.

در جریان رسیدگی به این طرح نمایندگان سازوکار حمایت دولت از کشاورزان و شرکت‌های مجری طرح های کشاورزی قراردادی را به شیوه‌های اعطای تسهیلات، حمایت‌های بیمه‌ای، برخورداری از مجوزهای واردات و صادرات و غیره تعیین کردند.

نمایندگان مجلس در ادامه رسیدگی به طرح تقویت امنیت غذایی کشور، به وزارت جهاد کشاورزی مجوز دادند که اعتباراتی را در بودجه سنواتی در راستای یکپارچه‌سازی مدیریت اراضی کشاورزی و بهبود بهره‌وری و افزایش تولید، برای تهیه و ارائه بسته تشویقی و حمایتی جهت تجمیع و تبدیل مزارع و واحدهای کشاورزی خرده مالکی و کوچک مقیاس به شرکت‌های کشت و صنعت و یا سهامی زراعی کوچک ترجیحاً با قابلیت عرضه و معامله در بورس یا خارج از بورس تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار اقدام کند.

دکتر قالیباف رأس ساعت 10 و 36 دقیقه تنفس نیم ساعته صحن مجلس براساس پروتکل های بهداشتی را اعلام کرد و علی نیکزاد سپس در ساعت 11 و 6 دقیقه پایان تنفس را اعلام کرد.

 زهرا شیخی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ادامه جلسه امروز مجلس متن گزارش حادثه آتش سوزی کلینیک درمانی سینامهر تجریش را قرائت کرد. وی در توضیح این گزارش یادآور شد: حادثه بر اثر حریق اولیه احتمالی ناشی از اتصالی یک کولر آبی واقع بر سقف کاذب حیاط کلینیک آغاز و متعاقب سرایت آثار حریق به زیر سقف کاذب و شعله ور شدن اقلام پلیمری انباشته، رخداد انفجار متوالی دو کپسول تحت فشار اکسیژن مستقر در حیاط مسقف کلینیک را موجب شده است.

شیخی در تشریح گزارش نام برده به عملکرد وزرات بهداشت، تعاون، سازمان آتش نشانی شهرداری تهران و قوه قضاییه قبل و بعد از حادثه اشاره و پیشنهادات اجرایی برای سازمان‌های درگیر در جهت توانمند سازی سیستم های ایمنی و بهداشت حرفه ای را مطرح کرد.

خانه ملتی‌ها در ادامه نشست امروز هفدهم شهریور ماه با در اولویت قرار گرفتن «طرح تسهیل صدور برخی مجوزها برای کسب وکار» در دستور کار هفته آینده مجلس موافقت کردند. بنابر گفته محسن زنگنه سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اصل ۴۴ قانون اساسی، با تصویب این طرح، هرکسی می تواند با ثبت درخواست خود در درگاه ملی کسب وکار بعد از 3 روز مجوز لازم را کسب کند.

بر اساس این گزارش، در ادامه جلسه علنی امروز پنج نفر از نمایندگان به ایراد نطق 7 و 5 دقیقه‌ای پرداختند. بر این اساس غلامرضا مرحبا نماینده مردم آستارا، مرتضی محمودوند نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی، احمد محمرم‌زاده نماینده مردم اهر و هریس، احمدحسین فلاحی نماینده مردم همدان و فامنین و محمدرضا مبلغی نماینده مردم کوهدشت و رومشکان ناطقان جلسه علنی امروز بودند.

علی نیکزاد ثمرین نایب رئیس مجلس شورای اسلامی زنگ پایان نشست علنی امروز مجلس را رأس ساعت 12 و 43 دقیقه به صدا درآورد و گفت: نشست بعدی روز یکشنبه، 21 شهریورماه ساعت 7:45 صبح برگزار می‌شود.

نظرات کاربران

Parameter:496350!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون