صفحه اصلی » اخبار خانه ملت » اخبار نمایندگان
1398/05/16
0.0 (0)

پورابراهیمی داورانی:

عدم شفافیت در اطلاعات اقتصادی زمینه رانتخواری را فراهم می‌کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: عدم شفافیت در اطلاعات اقتصادی و چند نرخی شدن کالا و خدمات زمینه بروز رانت و ایجاد فساد در نظام اقتصادی را به دنبال دارد.

محمدرضا پورابراهیمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  با اشاره به شکل‌گیری رانت در جامعه گفت: یکی از منشاء‌های رانت در اقتصاد، عدم شفافیت در اطلاعات اقتصادی است و در هر کشور یا جامعه‌ای که در آن عدم شفافیت وجود داشته باشد، زمینه بروز رانت و ایجاد فساد در نظام اقتصادی آن  قطعا شکل می‌گیرد.

تک نرخی شدن کالا و اجرای صحیح قوانین به ویژه در حوزه اقتصاد می‌تواند جلوی رانت را بگیرد

رانت در نظام اجرایی کشور اثر می‌گذارد         

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از زمینه‌های دیگر بروز رانت، وجود چند نرخی بودن کالا و خدمات است. زمانی که در یک کشوری نظام قیمت‌گذاری از تک‌نرخی به چندنرخی تبدیل می‌شود، اساسا در این نظام رویکرد رانت و فساد اقتصادی را می‌بینید و این امر در نظام اجرایی اثر می‌گذارد.

اجرای صحیح قوانین در حوزه اقتصاد بسیار با اهمیت است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرای صحیح قوانین در حوزه اقتصاد بسیار با اهمیت است، تصریح کرد: قوانین و مقررات یکی از موضوعات اساسی است که طبیعتا بر اساس آن باید به دنبال این باشیم که اجرای صحیح قوانین و مقررات را در حوزه مسائل اقتصادی داشته باشیم تا زمینه بروز رانت را ببندیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطر نشان کرد: برای برطرف کردن رانت در کشور عدم شفافیت را باید شفاف‌سازی کرد، تک‌نرخی ایجاد شود و همه قوانین نیز به درستی اجرا و رعایت شود./

پایان پیام

منبع: ایکانا

نظرات کاربران

Parameter:424459!model&6739 -LayoutId:6739 LayoutNameپوسته جدید - الگوی متنی کل و اخبار

مجلس شورای اسلامی

مجلس شورای اسلامی ایران ,مجلس,شورای,اسلامی,ایران,نمایندگان,پارلمان,قوانین،مقررات,قانونگذاری,نظارت,طرح,لایحه,قانون

مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان ادوار مجلس و لیست قوانین